Smutnou zprávou je, že pomalu začínáme zapomínat, jak vypadá skutečně kvalitní bavlněná tkanina. Trička, která jsou na vyhození již po několika vypráních, totiž bavlně dobrou službu zrovna neudělají. A levné satény z polyesteru, jenž o té vlastnosti na svých štítcích taktně mlčí, pak obraz bavlny v našich představách odrovnají úplně. Jaká je tedy skutečně kvalitní bavlněné povlečení, poskytující komfort a příjemný odpočinek nejenom v ložnici?

 

Dejte přednost bavlně –  nemačká se, nebledne a vypadá luxusně

Ano, to všechno je pravda, zvolíte-li bavlnu s tou správnou úpravou. Milovníky pohodlí určitě zaujme oblíbené krepové povlečení, které zaujme netradičním ale omakově přitažlivým povrchem. Díky střídání hladkých a zvrásněných pruhů se nežehlí a navíc bez problémů odolává i praní na vysoké teploty nezbytné pro správnou spánkovou hygienu.

Luxusní bavlna je pak zastoupena damaškem nebo saténem. Bavlněný damašek si našel příznivce již mezi bohatou šlechtou, ale jeho hřejivost a originální strukturu plně doceníme i dnes. Ještě více vás zahřeje povlečení flanelové se sametově hladkým povrchem, který milují hlavně děti.

Bavlněný satén charakterizuje jeho lesklý povrch a příjemná struktura spojená s pocitem vysokého komfortu. Pravý bavlněný satén chladí jen v létě, v zimě vás naopak rychle a na dlouhou zahřeje. Skvěle se hodí i pro úpravu nejrůznějšími tisky, jejichž barvy jsou díky použité vazbě a textuře látky velmi syté a výrazné.

Bavlněné povlečení do domácnosti by vždy mělo být vybíráno s ohledem na dlouhodobou funkčnost a užitnost. Do rozpaků by ho nemělo přivést ani časté praní a teploty okolo 60°C. Narazíte-li na výrobce, který doporučuje údržbu při 30°C i méně, nejde o kvalitní kolekce. Osvědčený výrobce takové berličky nehledá, a přesto svým produktům dokáže zaručit stálobarevnost a skvělý vzhled i po dlouhé době užívání. Velký výběr rozměrů, materiálů a desénů najdete v e-shopu Kvalitex.cz, kde na vás jako bonus čekají i velmi příznivé ceny.

1 komentář

  1. Sháněla jsem teď do naší ložnice nové ložní prádlo a to vám teda povím. To je někdy opravdu složité se na těch webech vyznat. Jeden by řekl že ve 21. století to budou mít vychytané komplet, ale to bohužel u řády webů není pravidlem ani standardem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno