Na začátcích této značky stáli dva zapálení cestovatelé – Duncan a Vicky, jimž učarovala krása ručně vyrobeného indického oblečení natolik, že za ty nejkrásnější kousky utratili své poslední peníze a odvezli všechnu tu nádheru do Londýna. Psala se 80. léta a módní trh hledal inspiraci kde se dalo. Duncan a Vicky spojili tradici britské oděvní výroby s postupy a uměním indických tkalců a krejčích. Cestovali, hledali a objevovali a záhy se jim z londýnských etno trhů podařilo prorazit do skutečného světa módy.

Pro Nomads je oblečení prostředkem pro sebevyjádření

Duncan a Vicky jezdí do Indie několikrát za rok a z každé návštěvy si odvezou něco nového a inspirujícího. Nejenom berou, ale také dávají. Využívají často již polozapomenuté lidové postupy a techniky a propagují je dál. Barvící techniky batiky, které používají, jsou staré přes 3 000 let, na výrobu hedvábných oděvů používají poškozená sárí, zbytku látek využívají na patchwork – a takto bychom mohli pokračovat. Díky této pestré paletě možností zůstávají kolekce Nomads vždy své a neopakovatelné.

Kombinují i zdánlivě neslučitelné a jejich oblečení má skutečně šťávu. Hippie, gothic i šik oblečení na večírky – to všechno v jejich nabídce najdete a ještě mnohem více.

Svěží jarní a letní kolekce Nomads

Pro nadcházející sezónu mají Nomads připraveny hned tři kolekce z bavlny a biobavlny. Nemusíte kvůli nim jezdit až do Londýna, rychle a pohodlně je můžete zakoupit i v českém e-shopu Férová móda. A z čeho je možné vybírat?

Kolekci MYSORE charakterizují ručně tkané látky a geometrické vzory. Právě na vás zde čekají pohodlné a krásně kabátky a úplety z biobavlny, ručně tkané s láskou a péčí. Buďte nepřehlédnutelná v půvabných modrých, žlutých a červených odstínech.

To ANJUNA staví své základy na malinových tónech, kombinovaných se svěží limetkovou barvou a svůdným tyrkysem. Právě tady najdete ty nejkrásnější šaty letošního léta.

A co může nabídnout JODHPUR, inspirovaný půvabem starověkého indického města a jeho kouzleným okolím? Příjemné a pohodlné oblečení proc volný čas v uklidňujících a praktických barvách od žluté až po modrou nebo šedou. Ospalé indické odpoledne je pro takovou kolekci předlohou přímo báječnou, nemyslíte?

Oblečení podle principů fair trade

Značka Nomads existuje na trhu více než 20 let, a po celou dobu řídí svou výrobu a postupy tak, aby odpovídaly platným standardům fair trade. Je členem BAFTS (British Association of Fair Trade Shops) a EFF (Ethical Fashion Forum). Část svého zisku pak věnuje neziskové organizaci TAMWED, pomáhající lidem z jižní Indie bojovat s extrémní chudobou. Oživuje, popularizuje a propaguje tradiční techniky výroby a neustále rozšiřuje kolekci oblečení z organické bavlny, při jejíž produkci je množství produkovaného CO2 redukováno na polovinu (oproti pěstování klasické bavlny). Protože jak říká Nomads – „Přírodní cesta je vždycky ta nejlepší!“

Objevte styl, kvalitu a trvanlivost fair trade oblečení Nomads v e-shopu Férová móda, kde nabízejí i další značky ohleduplné k přírodě a životnímu prostředí. A to nejenom oblečení, ale také kosmetiku, ekodrogerii, hračky nebo fair trade dobroty od mnoha známých výrobců. Vyzkoušejte i vy kouzlo fair trade a odměňte se kvalitními výrobky a dobrým pocitem, že i vy děláte něco užitečného pro svět okolo sebe.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno