Pokud ale vyberete správný střih a barvu šatů, pak není žádný důvod k podobným obavám. Právě naopak. Šaty vyrobené z krajky jsou v posledních letech velmi trendy především právě díky faktu, že dokážou ženě propůjčit svůj neopakovatelný půvab. Navíc lze pomocí krajky dosáhnout jedinečné optické iluze skrze šaty a využít tak tento materiál k vytvoření dámských šatů, které jsou elegantní a formální, ale zároveň mladistvé, přitažlivé a sexy.

 

Jaké střihy a barvy krajkových šatů zvolit?

Pro plesy a relativně běžné společenské události je vhodné vybírat jednoduché, štíhlé styly šatů. Mají- li krajkové šaty mnoho vrstev tkaniny, nebo objemnou siluetu, pak Vás mohou dělat staršími. Raději tedy zvolte přilehlé koktejlové šaty na tělo délky přibližně ke kolenům, nebo dlouhé společenské šaty, avšak bez výraznějších ozdobných prvků, protože krajka je sama o sobě velmi výrazná. V dnešní době již nejsou žádným módním faux pas ani minišaty, takže můžete na plese ukázat své dlouhé nohy v krátkých krajkových šatech délky cca do půlky stehen.

Spíše se vyhněte střihům, které mají spoustu objemu v oblasti ramen, nebo volnou spodní část (sukni)- takové šaty pak mají opravdu tendenci na první pohled působit jako svatební šaty a to především v případě, kdy jsou v bílé, nebo světle krémové barvě. Raději tedy využijte pružnosti krajky, která krásně obepne Vaše tělo a mapuje jeho přirozené linie a křivky.

Prozkoumejte různé barvy

Pokud máte neustále pocit, že budete v krajových šatech působit jako nevěsta na svatbě, pak jeden z nejjednodušších způsobů, jak se tomuto vyhnout je zvolit výrazné barvy krajky. Velmi oblíbené jsou především černé krajkové šaty, které působí elegantně a sofistikovaně. Černá barva navíc opticky zeštíhluje. Šaty ve světle růžové barvě působí ultra žensky. Výrazná červená krajka dodává zase šatům přitažlivost a sex appeal.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno