Když k tomu ještě připočteme, že poptávka po bytech či rodinných domech stále převyšuje nabídku, protože developeři stále nesou na svých bedrech důsledky starého stavebního zákona, jež velmi komplikoval a zpomaloval proces při získávání stavebního povolení, je situace již na první pohled skutečně nelehká. Ano, developeři letos plánují nabídnout k prodeji jen něco málo pře 6 tisíc bytů.

 

Situace straní developerům, při výběru buďte ostražití

Nabídka developerů, která se mnohdy jeví jako skvělá, nemusí být na druhý pohled vůbec výhodná. Pojďme se ale podívat, o kom lze na českém trhu při prodeji bytů v Praze vůbec uvažovat. Uzemní analýza, kterou zpracoval Institut plánování a rozvoje (IPR) uvádí, že na českém trhu bylo v roce 2016 aktivních 76 developerů. To vypadá, že je skutečně z čeho vybírat. V této analýze je také uvedeno, že nejvíce bytů či rodinných domů nabízí triumvirát firem FINEP, Central Group a Skanska reality, jež skutečně má při prodeji bytů téměř třetinový podíl.

 

Projekt Prosek Park od FINEPu

Z vlastní zkušenosti vím, že udělat při koupi bytu správné rozhodnutí, není vůbec jednoduché. Jelikož jsem od přírody podezíravý, i já jsem začal postupně sbírat informace. Nejdřív u známých, kteří měli koupi bytu již za sebou. Od počátku mi bylo kladeno na srdce, když chci jistotu, kvalitu a férovou cenu, neunáhlit se a vybrat si velkého a stabilního developera. Vsadil jsem na FINEP, který je ryze českou firmou, a myslím, že i s odstupem několika let, to byla dobrá volba.

Jak postupovat při koupi nového bytu Seriózního a ekonomicky stabilního developera, který nabízí novostavby v Praze lze rozpoznat poměrně snadno. Dlouhá historie a velké, úspěšně realizované projekty mnohé napoví. Všechny informace, jež jsou opravu pravdivé a relevantní, najdete ve výročních zprávách jednotlivých společností. Na internetu také naleznete, zdali se váš favorit někdy nedostal do střetu se svými zákazníky či zákony. Zde najdete i jeho reakce a také, jak celý problém firma řešila.

Projekt Malý háj od FINEPu

Na netu máte k dispozici i obchodní rejstřík, kde můžete získat informace o finanční stabilitě společnosti. Při výběru developera, kterému svěříte své peníze, je také dobré navštívit nedávno dokončené developerské projekty a porozhlédnout se, jak jsou jednotlivé domy obydlené. Když večer svítí jen pár oken, mnohé to o podmínkách a přístupu firmy napoví. Neprodané byty jsou nezvratným varovným signálem o poměru kvality, přístupu a ceny.

Pro více informací o tom, jak komunikuje kvalitní a stabilní český developer se proklikejte na stránky společnosti FINEP a uvidíte, že budete příjemně překvapeni.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno