Infrasauny získávají stále větší oblibu. Hlavním důvodem jsou jejich účinky na zdraví a imunitní systém, tím dalším je jejich nenáročný provoz. Pokud zrovna přemýšlíte o vlastní infrasauně, nabízíme vám několik tipů, které jsou pro správný výběr klíčové.

Hlavní rozdíl mezi levnou a drahou infrasaunou je v infrazářičích

Infrasaunu vybírejte velmi pečlivě. Na trhu najdete spoustu infrakabin, které se liší jak velikostí, tak použitými materiály, kvalitou zpracování, ale především typem infrazářičů.

Nejdůležitější pravidlo říká: kvalitní infrazářiče = kvalitní infrasauna.

Infrazářiče jsou totiž zcela klíčové pro to, jakou bude mít infrasauna vlastnosti. Jen některé zářiče dokáží prohřát lidskou tkáň až do hloubky několika centimetrů a mají tak největší vliv na zdraví.

Chcete-li ty nejlepší vlastnosti, zaměřte se na širokospektrální zářiče. Ty dokáží vyzařovat celé spektrum infračerveného záření, které je nejpodobnější tomu, co produkuje skutečné slunce. Najdete je například pod označením Vitae.

Zastoupení všech typů infrazáření (A, B, C) je nesmírně důležité a jen tehdy bude mít vaše infrasauna do bytu nejen relaxační účinky, ale zároveň dokáže likvidovat viry a bakterie.

Kam infrasaunu umístit?

Najít doma místo pro infrasaunu nemusí být až takový oříšek. Díky tomu, že ideální poloha pro infrasaunování je vsedě, nemusí být kabina zbytečně velká. Infrasauna pro jednoho zabere jen tak velký prostor, jako váš sprchový kout.

Infrasauna nepotřebuje odvětrání, takže ji můžete mít, kde vás napadne. Nejčastěji to bývá koupelna, ložnice, výklenek na chodbě, ale nemusíte se bát ani umístění v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Materiál a design

Pokud máte jasno v tom, kde budete infrasaunu mít a vybrali jste infrazářiče, zbývá poslední krok: rozhodnout se, jak bude vaše nová oáza zdraví vypadat.

Záleží na vašich preferencích, zda dáte přednost tradičnímu designu ze dřeva nebo upřednostníte moderní prosklený vzhled. Aktuálním trendem jsou infrasauny, které chytře kombinují velkoryse prosklené stěny, sedadla a opěrky mají z pravého dřeva a stěny ze saunových desek Saunaboard. Příkladem může být nejnovější designová infrasauna Sunrise/Sunset, kterou můžete mít ve dvou barevných variantách.

Nevybírejte jen očima

Při výběru infrasauny se nespoléhejte jen na obrázky na internetu nebo v katalogu. Přesvědčte se na vlastní oči a kůži zda infrakabina, kterou máte vyhlédnutou, splňuje všechny vaše požadavky a očekávání.

Navštivte saunový showroom a vyberte si infrasaunu podle svého gusta.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno