V zimě mnoho mužů má dilema, které boty si vybrat pro zajištění nejen komfortu, ale také i módního looku. Ve skutečnosti nákup zimních pánských kotníkových bot vůbec není jednoduchý, protože v nabídce obchodů s obuví máme jejich docela velký výběr. Podívejte se, jaké jsou druhy pánských zimních bot a co je třeba vzít v úvahu při jejich výběru.

Střevíce

Toto je jeden z nejklasičtějších druhů pánských bot, ideální téměř v každé situaci. Střevíce jsou boty se svrškem do kotníku, obvykle šněrovací, o jednoduchém, klasickém střihu. V zimní verzi mohou být navíc zateplené, například obuvnickou dekou. Tento druh bot bude ideální pro džíny, a také i materiálové kalhoty. Můžete je nosit jak do práce, do školy, tak i na méně formální obchodní schůzku, nebo také i na večerní večeři. Pánské kotníkové boty budou tedy doplněním pánských stylizací, smart casual, a také i obchodních. Mohou mít také i sportovnější formu – v takových botách podešev je obvykle elastičtější a má lepší amortizaci umožňující pohyb po různém povrchu. Střevíce budou ideálním výběrem pro muže, kteří hledají pohodlí v elegantním stylu.

Pánské kotníkové boty

Dalším druhem pánských bot, které doporučujeme na zimu, jsou pánské kotníkové boty, které se vyznačují vyšším než v případě střevíc svrškem, obvykle sahajícím několik cm nad kotník. Můžete najít také i takové pánské kotníkové boty, kterých svršek sahá trošku nad kotník.

Tento druh bot je dostupný v několika variantách. Tyto boty mohou být šněrovací nebo s bočním zapínáním na zip, mohou být vybavené ozdobnou přezkou nebo vložkami z jiného materiálu a dekorativním přešitím. Díky tomu každý muž si může vybrat takový model, který bude odpovídat jeho očekáváním.

Pánské kotníkové boty mohou být také zateplené obuvnickou dekou nebo kožešinou s ovčí vlny nebo z jiného syntetického materiálu.

Pánské chelsea boty

Chelsea boty jsou velmi univerzální pánské kotníkové boty, které nejlépe vypadají ve formálních a poloformálních stylizacích. Tyto boty mají jednoduchý střih vyznačující se tím, že jsou vsouvané na chodidlo, díky všité boční elastické gumě. Tohoto druhu boty nejsou obvykle zateplené, proto také budou ideální spíše během teplejších, zimních dnů než během mrazů. Chelsea boty nejčastěji vybírají muži, kteří každý den preferují elegantnější styl. Tyto boty nebudou vhodné pro volnější, městský outfit, a zejména ten o sportovním charakteru.

Trekové boty

Trekové boty jsou obvykle spojované s turistickým outfitem.  A to je naprosto pravda, protože tohoto druhu boty jsou obvykle určeny pro osoby preferující pěší výlety nebo horolezectví. Avšak obuvnické společnosti mají ve své nabídce trekové boty pro městské využití, které budou ideální v případě, když se hodně pohybujete po městě pěšky. Trekové boty jsou obvykle vyrobené ze syntetického materiálu o voděodolných vlastnostech a jsou vybavené elastickou podešví o dobré amortizaci a hlubším vzorku, zajišťujícím optimální stabilizaci. Pánské kotníkové trekové boty budou tedy ideální v zimě, zejména během deště nebo sněhu.

Víte už, jaké jsou druhy pánských zimních bot, a to Vám usnadní si vybrat ideální pár zimních bot.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno