S prvním jarním sluníčkem se začínáme těšit na léto a dovolené a s tím souvisí koupání v rybnících, řekách, jezerech a mořích. Snad každá žena touží po tom být i u vody in a tak je na čase poohlédnout se po nových plavkách, protože to, co bylo moderní před rokem, už dnes nemá s trendy téměř nic společného.

Letošní léto slibuje, že bude opět horké a suché jako to loňské. Plavky pro rok 2019 sází na barvy v kombinaci s jednoduchými střihy, proto je dobré vybírat nejen podle toho, které se nám zrovna líbí, ale i podle typu postavy. Ať se nám to líbí nebo ne, každé postavě sluší i nesluší něco jiného. Postavte se před zrcadlo a objektivně se podívejte, jaký typ postavy máte. Jaké plavky tedy budou slušet právě vám?

Ideálním typem postavy je tvar přesýpacích hodin. Ramena i boky jsou stejně široké, pas užší. Těmto ženám bude slušet každý styl, jen je dobře volit plavky tak, aby ani jeden z dílů nebyl výraznější než ten druhý, protože by zbytečně upozorňoval a ničil přírodou danou symetrii.

Pro ženy, které mají sportovní postavu, vybereme plavky zvýrazňující jejich ženskost. To znamená vyztužené košíčky pro optické zvětšení objemu prsou a spodní díl plavek může být bokový se zavazováním. Dobře vypadají i jednodílné plavky s propracovaným pasem.

Dámy, které mají ramena širší než boky a užší pas, by měly volit pestrobarevný spodní díl plavek tak, aby odvedly pozornost od vršku. Co se střihu týká, nejlepší volbou jsou kalhotky bokové, ale chybu neuděláte ani výběrem bikin, nebo kalhotek s nohavičkou.

Pravým opakem je postava s širokými boky a úzkými rameny, někdy nazývaný typ hruška. V tomto případě je vhodný jednobarevný, tmavší spodní díl plavek a pestrobarevný vrchní díl. Pěkně vypadají podprsenky s květinovými vzory a širší boky lze maskovat plavkami se sukýnkou, bříško schová vyšší pas spodního dílu.

Dalším typem postavy je jablko. Jedná se o ženy se širokým hrudníkem, téměř žádným pasem a vystouplým bříškem. Pro tyto ženy jsou nejvhodnější jednodílné plavky, které zakryjí nedokonalosti jejich postavy. Opticky ji zúží a protáhnou. Ideální jsou i dvoudílné tankiny, které zakryjí bříško, ale při opalování je lze vyhrnout.

Plavky je lepší kupovat kvalitní z ověřených obchodů a eshopů a vyhnout se levným kouskům z tržnic. Snad každá žena si k plavkám vybírá plážové šaty nebo pareo, které má tu výhodu, že se dá uvázat mnoha různými způsoby, takže z jednoho kusu látky vykouzlíme několikery šaty nebo poslouží jako dlouhá sukně či přehoz přes ramena.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno