Chtěli byste ve svém rodinném domě zvýšit jeho izolační schopnosti? Pokud ano, rozhodně byste se měli zaměřit na zateplení půdy. Jedná se totiž o velmi efektivní způsob, který je mnohem méně nákladný, než například zateplení fasády. Ohřátý vzduch od topení má nižší hmotnost a tedy přirozenou tendenci stoupat vzhůru. Pokud zateplíte stropy, vzduch nebude moci z interiéru unikat a v místnosti vydrží mnohem déle. Navíc napomáhá i v letních měsících, kdy zase brání přehřívání interiéru a zlepšuje klima. Ovšem jen v případě, že vyberete ten správný materiál.

 

Velké rozdíly mezi technologiemi a materiály

Materiálů je nabízeno totiž několik. To ale rozhodně nemusí být taková výhoda, jak se může na první pohled zdát. Rozdíly jsou obrovské a v zásadních ohledech. U materiálu pro zateplení půd je samozřejmě nutné hledět na tepelně-izolační hodnoty daného materiálu. To ale není vše. Materiál musíme schopnost přizpůsobit se náročnému a členitému prostředí na půdách. Nejznámějším druhem jsou deskové materiály, které se ale na půdy a stropy hodí nejméně. Na složitě přístupných střechách je velké riziko, že při pokládce zůstanou mezi jednotlivými deskami tepelné mosty.

 

Jaký je tedy vhodný materiál?

Zaměříme se tedy na samotnou technologii aplikace materiálu. V této oblasti dosahuje nejlepších výsledků zejména foukaná izolace. Foukaná izolace totiž na každé půdě vytvoří souvislou vrstvu izolačního materiálu, bez tepelných mostů a to i v případě, že jsou některá místa na střeše špatné přístupná nebo konstrukčně složitá. Materiál je na střechu dopravován hydraulicky, pomocí hadice přímo z nákladního automobilu.

 

Nakonec jeden konkrétní příklad

Abychom nepředstavovali jen obecné rady, nakonec si představíme jeden z nejefektivnějších druhů foukaných izolací na našem trhu. Jedná se o foukanou izolaci Magmarelax. Izolace Magmarelax je minerální foukaná izolace. Buď vyvíjená na bázi skelných vláken, nebo čediče. Tepelně-izolační hodnoty izolace jsou na vysoké úrovni kvality, stejně jako odolnost proti vlhku, plísni, ohni nebo slehnutí materiálu.

Jestli se chcete dozvědět o foukané minerální izolaci Magmarelax detailní informace, stačí navřít www.magmarelax.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno