Zlínský OBZOR míří v příštím týdnu do hlavního města Prahy na prestižní Designblok se zajímavou novinkou. K blížícímu se padesátému výročí společnosti přichází jako první český výrobce s vypínačem určeným na vodu. Právě ten bude jedním z největších lákadel firmy na 16. ročníku Prague Design and Fashion Weeku.

„Naší snahou bylo hlavně inspirovat a nalézt unikátní řešení pro designéry a návrháře, kteří chtějí některé věci vidět jinak. Chápeme, že se naše novinka nehodí úplně do všech prostor. Přesto nalezne uplatnění v domácnostech, veřejných prostranstvích, ale také u handicapovaných lidí,“ informovala marketinková manažerka OBZORU Magda Sívková. Hlavní výhodou vypínače oproti běžným vodovodním bateriím bez fotobuňky je především zachování jeho čistoty. Velké množství lidí využívajících veřejné WC se bojí pustit si vodu baterií, protože na ni předtím sahalo spoustu cizích lidí. Je to pro ně zkrátka nehygienické. Vypínač umístěný vedle umyvadla by vše vyřešil jedním zmáčknutím tlačítka, třeba i loktem“ uvedla marketingová manažerka Magda Sívková.

Se zajímavým poznatkem se rovněž setkala hlavní architektka expozice Obzoru na Designbloku. Jedna z jejích přítelkyň z blízkého okolí pronesla vtipnou historku, jak její manžel každý den pořádá soukromý závod se sprchou. „Závodí s proudem studené vody. Rád se samozřejmě sprchuje v horké vodě, a tu si musí nejdříve odpustit. Musí tak vejít do celkem velkého sprchového koutu, pustit si vodu a rychle utíkat pryč, aby nebyl úplně mokrý. Vypínač na vodu umístěný vedle sprchového koutu by případ poměrně elegantně vyřešil,“ vzpomíná na rozhovor bytová architektka Kristýna Jandíková.

Kromě vypínače na vodu míří jedna z nejstarších společností na Zlínsku do Prahy s mnoha dalšími novinkami, jakými jsou například i domovní vypínače a zásuvky řady Decente v nových originálních barvách. „Výstavní prostor secesního hotelu Evropa jsem chtěla pojmout především hravě a interaktivně, aby si lidé sami chtěli na vypínače sáhnout. Ne se jen dívat,“ uvedla zlínská bytová designérka Kristýna Jandíková. Výstavní plocha OBZORU je proto obohacena o unikátní nápisy s moravským nářečím. „Návštěvníky určitě upoutá nápis rožni. Vím, že toto slovo je typické pro moravské nářečí jako pokyn k rozsvícení světla, ovšem v Čechách si lidé představí opékání selete. Mně přišel zajímavý kontrast mísící se s kořeny naší kultury a aktuálně moderního umění. Proto jsem prvek do výstavy zakomponovala,“ řekla Kristýna Jandíková. Když navrhovala místnost pro Designblok, snažila se v expozici využít právě Genia loci. „Hned při vstupu na vás dýchne typická historie. Nechtěla jsem jej jakkoliv zakrývat, a tak jsem ho použila do návrhu. Hned se mi promítla staronová kombinace zavěšených textilních kabelů s objímkou. To dalo základ celému navrženému konceptu,“ doplnila designérka Jandíková.

Pražský Designblok navštívilo v loňském roce přes šedesát tisíc lidí. Zlínský OBZOR se zaměřuje výhradně na výrobu  a distribuci vačkových spínačů, drobných elektromechanických výrobků, dílů pro automobilový průmysl, kovových dílů, zdravotnických potřeb, či vstřikování plastů. V současné době zaměstnává na 300 pracovníků.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno