Rozhodli jste se pro vlastní bydlení a vybrali jste si nízkoenergetickou dřevostavbu? Myslete na zařízení interiéru tak, aby podtrhl kouzlo dřeva a vaše bydlení bylo nejen praktické a funkční, ale také útulné. Inspirujte se oblíbenými styly bydlení.

 

1) Minimalistické bydlení

Při zařizování nízkoenergetického bydlení, konkrétně dřevostavby je dobré myslet na to, že méně je někdy více. Vaše bydlení by mělo být vzdušné, svěží a prostorné. U dřevostaveb se můžete inspirovat severským minimalismem. Ten se vyznačuje minimem doplňků, o to však větší útulností a upraveností. Vyzkoušet můžete různé přehozy, polštáře a deky, nebojte se ani svíček, zajímavým stínidel a živých rostlin, které vaše bydlení zútulní.

 

2) Romantická stavba

Zajímavý tipem pro vybavení interiéru je romanticky laděný vzhled. Nebojte se originálních potisků a motivů tapet, případně povlečení. Romantický vzhled můžete vytvořit pomocí vzorů květin, ale také kombinacemi pastelových barev. Vyzkoušet můžete také ozdobné svícny, dekorační květináče, případně do interiéru přidat závěsy a záclony. Nemusí se jednat přímo o záclony a závěsy s volány nebo přezdobením, stačí i jednoduchý bílý závěs, který převážete stuhou.

 

3) Retro časy

Oblíbeným stylem k bydlení je také retro styl. Jedná se o vybavení domu pomocí spotřebičů, nábytku a dalších dekoračních prvků z minulých dob. Může se jednat o první republiku nebo vámi oblíbené období z minulosti. Někdy je však těžké sehnat tyto dobové prvky, pokud si chcete zařídit retro bydlení, měli byste navštívit starožitnictví a bazary. Na těchto místech můžete najít opravdu originální kousky.

 

4) Vintage bydlení

Velmi podobným stylem k retro bydlení je také vintage styl. Zde se však jedná o klasický historický styl. Pokud máte nově postavenou dřevostavbu a máte tento styl bydlení rádi, můžete zde vintage vyzkoušet. Víc se však hodí do zděných domů, které již mají nějakou historii a mohou na první pohled působit až tajemným a záhadným dojmem. Nemusíte se bát bydlet moderně a pořídit si pouze vintage doplňky, a to například dekorace, patchwork přehozy nebo třeba plechové cedule s nápisy, proutěné koše a případně historický porcelán a broušené sklo.

 

5) Hippies styl bydlení

Pro milovníky hippies éry je vlastní i tento styl bydlení. V tomto stylu nechybí barvy, vůně, korálky, lapače snů, případně batikované ložní prádlo, závěsy nebo přehozy. Hippies bydlení může být divoké, nábytek vytvořený z palet, ležení a sezení v nízkoenergetickém bungalovu například na houpacím křesle, závěsné síti nebo třeba polštářích na zemi. Tento volnomyšlenkářský styl však může být také svěží a zajímavý, pokud daný prostor příliš nepřeplníte nábytkem a dekoracemi.

1 komentář

  1. Máme vyhlídnutý dům tady – https://www.eurobydleni.cz/. Mě by třeba zajímaly zkušenosti s takovým bydlením. Pořád totiž váháme jestli koupit dům zděný nebo právě takovou dřevostavbu. Lze opravdu hodně ušetřit? Vintage styl se mi líbí moc a asi by se líp hodil do dřevostavby.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno