Vybíráte dovolenou a nemůžete se rozhodnout? Ostrov Zanzibar se stává v poslední době útočištěm turistů. Proč? Čtěte dál, tento článek je takový malý „průvodce pro Zanzibar“.

 

Severní pobřeží Zanzibaru

Pobřeží Zanzibaru nabízí bohatý mořský život. Na severním pobřeží ostrova najdete teplé křišťálově modré moře, bílé písčité pláže, které se táhnou kilometry daleko. Vesnice Nungwi na severním konci je domovem mořské želvy, které každoročně kladou na pláži vejce do písku. Zanzibar je známý i tím, že dobrovolníci z celého světa tráví čas pomáháním a ošetřováním zachráněných želv, které mají být zpátky vráceny přírodě.

 

Východní pobřeží

Východní pobřeží je kouzelné svým východem slunce, které na obloze maluje růžově modré scenérie. Teplý Indický oceán nabízí ideální podmínky pro tropický mořský život podél korálových útesů, skal a vraků lodí – což je ideální místo pro potápění a šnorchlování. Paje, Jambiani a Michamvi a spoustu dalších míst byste při návštěvě tohoto ostrova měli prozkoumat. Při odlivech můžete na plážích najít mořské hvězdice, ježky, a další potvůrky, zatímco příliv nabízí skvělé podmínky pro vodní sporty.

 

Jižní pobřeží

Když cestujete na jih na ostrov, objevíte vesnici Kizimkazi, domov divokých delfínů. Každý rok mezi březnem a červencem se delfíni scházejí, aby se připravili na jejich každoroční migraci. Turisté si mohou pronajmout místní čluny, které je vyvezou na moře, aby si s delfíny mohli zaplavat. Po dopoledních hodinách plavání můžete strávit odpoledne požitky z místní kuchyně plné ovoce a mořských plodů a relaxovat na bílých plážích jižního pobřeží.

 

Západní pobřeží

Město Stone Town dominuje na západním pobřeží – je plné hotelů, barů a restaurací. I přesto, že město je plné turistů, stále jsou tu i místa klidu. Hlavní pláž Stone Town ožívá v podvečerních hodinách, místní rybáři se vrací se svými úlovky na člunech z moře, plážové bary se začínají plnit turisty. Všichni se scházejí za romantickým západem slunce, který se táhne přes celé africké nebe.

Zájezd na Zanzibar je určitě ideální volba – zažijete tu mnohem víc, než byste očekávali.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno