I rychlé řešení je účinné!

Obecně platí, že rychlá a snadná řešení nejsou tak účinná. V oblasti zateplení rodinných domů to ale platit nemusí. Pokud dokážete vybrat ten správný způsob. Správným způsobem rozhodně není utěsňování mezer v oknech nebo snížená teplota interiéru, aby bylo vytápění levnější. Ideální technologií je zateplení půdních prostor.

ofoukanychmineralech

Proč právě půda? 

Vysvětlení je velmi jednoduché. Každý z nás už od základní školy a prvních hodin fyziky ví, jak se chová teplý vzduch. Teplý vzduch má v porovnání s tím studením řidší konzistenci a je lehčí. Zatímco chladný vzduch se tedy drží při zemi, teplý vzduch stoupá vzhůru – směrem ke stropům. Když není zateplená podlaha na půdě, teplo z obytné místnosti unikne prakticky bez užitku. Vy jej musíte znovu nahradit novým teplem, což výrazně zvyšuje náklady na vytápění. Zateplená půda dokáže snížit výdaje až o 30%.

 

Stačí vybrat správný materiál a technologii

Materiálů a technologií, kterými lze zateplovat podlahu na půdě, je v současné době velmi mnoho. Každá technologie i každý materiál mají svá specifika a odlišnou účinnost. Nejdůležitější je, aby izolační materiál byl na podlaze půdy rozmístěn rovnoměrně a nevznikaly mezi ním mezery, kterými by teplo unikalo. Každá malá mezera znamená ztrátu tepla. Nejlépe hodnocenou technologií v současnosti je zateplení foukanou minerální izolací. Ta vytvoří rovnou a souvislou vrstvu i na špatně přístupných a členitých půdách. Mezi materiály s nejlepšími izolačními vlastnosti v této kategorii se řadí foukané izolace Magmarelax.

 

Detailní informace o materiálu a technologii zateplení najdete na www.mojeizolace.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno