Chcete přemístit sídlo své firmy do zahraničí nebo si založit novou firmu v zahraničí? Uvažujete nad tím, jaké by to bylo podnikat v Německu, USA, Anglii či jiném státě? Rádi byste poznali výhody daňových rájů? Důležité je ujasnit si, zda zvolit onshore či offshore společnost, které se značně liší.

Offshore společnosti

Za offshore společnosti jsou považovány firmy, které jsou registrovány v zemích s výhodným daňovým režimem. Tyto země často označujeme jako daňové ráje. Výhodou offshore zemí je, že vyžadují od svých rezidentů pouze minimum výkazů a poplatků. Výsledkem offshore podnikání je daňová optimalizace, snížení byrokracie a anonymizace vlastnictví. Naopak jejich nevýhodou je, že nemusí být dobře vnímány veřejností a obchodními partnery. Offshore země jsou především zámořské státy v exotických zemích.

Příklady offshore zemí: Seychelly, Britské panenské ostrovy, Bermudy, Bahamy apod.

Onshore společnosti

Onshore společnosti jsou méně skloňovaným pojmem než je tomu v případě offshore společností. Jedná se o společnosti, které jsou registrovány v tradičním právním systému. Nejde tedy o typické daňové ráje, avšak mohou mít lepší daňové podmínky než je tomu v případě České republiky. Tyto státy vyžadují od svých rezidentů vedení účetnictví, platbu daní, povinnost podávat daňová přiznání apod. Výhodou onshore společností je, že je lépe vnímaná veřejností a obchodními partnery a dobře poslouží ke zvýšení brandu společnosti. Naopak nepřinese anonymizaci společnosti a minimální či nulovou daňovou povinnost, jako u offshore společností. Onshore země jsou především evropské státy a státy severní Ameriky.

Příklady onshore zemí: Německo, USA, Švýcarsko, Velká Británie, Lucembursko apod.

Pořiďte si zahraniční společnost bez starostí

Před tím, než se rozhodnete podnikat v zahraničí, tak je vhodné si ujasnit všechny klady a zápory. Pokud už vám je zcela jasné, že mít sídlo v zahraničí je to správné rozhodnutí, tak se neváhejte obrátit na zprostředkovatelské firmy. Díky tomu si ušetříte veškeré starosti a mnoho času. Nemusíte ani cestovat do zahraničí či plynně ovládat cizí jazyk, jelikož se firma postará o vše za vás. Nakonec si můžete v rámci onshore či offshore společnosti pořídit také ready made společnost.

Pro více informací se obraťte na společnost Zenron.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno