Přemýšlíte, jak využít svůj volný čas a nechcete se věnovat pouze práci a domácím povinnostem? V takovém případě sáhněte po knížce a užijte si neskutečný relax s kávou a něčím sladkým, například na balkóně na sluníčku. Inspirujte se pohodovým čtením, které vás bude bavit.

Den, kdy jsme se potkali – Copper Roxie

Pokud máte rádi romantické příběhy, tak se vám bude líbit právě tato kniha. Vypráví o Stephanie a Jamiem, kteří se do sebe zamilují na první pohled. Jejich lásce však brání to, že oba z nich už své partnery mají a nechtějí jim ublížit. Jediným možným rozhodnutím je zůstat přátelé. Přesto však spolu prožívají jeden den v roce, který je pro oba výjimečný a ten den patří jen jim. Budete se bavit, držet jim palce a přát si, aby ten den trval věčně.

Cukrárna v Paříži – Julie Caplinová

Sladkost na jazyku vám zůstane z knihy Cukrárna v Paříži. Vypráví příběh o vyhlášeném místě, kam se jen hrnuli lidé pro pochoutky a sladké opojení. Cukrárna se však zavírá, ale ještě zbývá jeden poslední kurz, který vyhlašuje. Hlavní hrdinka Nina se na tomto místě snaží vypořádat nejen s kuchařskými experimenty a být nejlepší, ale nechybí ani milostná zápletka, která na první pohled může vypadat poněkud hořce. Není právě čas připravit si oblíbený nápoj, sladký dezert a vzít tuto knihu na balkón nebo na zastřešenou terasu?

Foukneš do pěny – Radka Třeštíková

Novou knihou od české spisovatelky Radky Třeštíkové je příběh s názvem Foukneš do pěny. Kniha vypráví o ženě, která prochází těžkou životní situací, která může potkat každého z nás. Hlavní hrdince se po letech rozpadá manželství, má pocit, že se jí nic nedaří a tak se rozhodne vyrazit bez cíle a plánů napříč Evropou. Podaří se jí ujet od problémů, nebo si je přibalila s sebou do baťůžku a bude je muset vyřešit?

Pojízdný krámek snů – Jenny Colgan

Příjemným čtením pro jarní dny, které trávíte na zahradě, na dece v trávě nebo na terase u domu je i kniha Pojízdný krámek snů. Vypráví příběh o dívce, která miluje knihy a dokáže druhým doporučit tu nejvhodnější knihu, právě pro ně. Se zavřením knihovny se jí rozplývá sen o ideální práci, a tak ji nezbývá nic jiného než zachránit knížky a otevřít si vlastní knihkupectví. Co se však stane, když se tato dodávka plná knih vydává na cestu, která může být plná neočekávaných dobrodružství?

Ať už tedy sedíte na trávě, užíváte si pohodu na balkóně s výsuvnými markýzami i proti dešti nebo právě popíjíte ledovou kávu na terase s hliníkovou pergolou, určitě vezměte knihu s sebou. Dobrá kniha, čerstvý vzduch a tato chvilka jen pro vás, dokáže divy s vaší psychikou. Zapomeňte na okamžik na všechny své problémy a starosti a ponořte se do životního příběhu někoho jiného.

2 KOMENTÁŘE

  1. Děkuji moc za tento článek. Opět mně rozšířil obzory. Hned mi došlo že pro pohodové čtení u nás v obývacím pokoji mně chybí jedna základní věc. A tou je bezpochyby houpací křeslo. Už máte i vy vlastní křeslo na čtení a nebo jste se ani do takového bodu nedostali?

  2. S manželem jsme si na balkon v létě pořídili oba dva křesla. Sice to nebylo nejmoudřejší rozhodnutí v době největšího vedra, ale teď když jsme si balkon zazimovali tak se tam krásně čte a nebo pozorují hvězdy. Škoda jen že máme ve městě tak velký světelný smog.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno