Děti si aktuálně svých batohů do školy moc neužijí, je ale čas na jeho kontrolu a případně výběr nového. Nekvalitní batoh totiž nemá na zádech, a zvlášť těch dětských, co dělat.

Rychlý test

V běžný školní den může dítě na zádech nosit až několik kilogramů. Učebnice a sešity, pracovní pomůcky, svačinu, penál a mnoho dalších potřebných i nepotřebných věcí, které musí školní batoh pobrat a školák unést. Nekvalitní taška nebo batoh mu tak zakládají na chronické bolesti zad a další zbytečné problémy v budoucnu. To, jak batoh sedí, můžeme pozorovat třeba na rodinném výletě, kam si ho může dítě vzít místo školy. Pokud vidíme, že batoh na zádech visí, převažuje, je nestabilní, je lepší ho vyměnit.

Vadné držení těla má mnoho dětí už mezi šesti a osmy lety, špatně vybraný batoh pak všechny problémy ještě zhorší. Využijte tak současnou situaci a zkontrolujte batoh do školy, který nosí vaše dítě a pokud nevyhovuje, pořiďte nový. Na co se zaměřit?

Pro zdravá záda

Batoh pro denní nošení musí být lehký a zároveň pevný, mít polstrovaná a anatomicky tvarovaná záda s odvětráváním, dostatečně široké ramenní popruhy a pevné dno. Na zádech musí dobře sedět, přiléhat k nim a proto je také důležité správné a funkční odvětrávání. Popruhy musí být dobře nastavené, aby batoh nevisel na ramenou a tedy zbytečně netáhl svou váhou dozadu. Nadstandardem je bederní pás, který ulehčí až 50 % zátěže. Pevné dno pak zaručí, že veškerý obsah v batohu bude stále na svém místě a nebude tak zbytečně vznikat další tlak na ramena. Školní taška nebo batoh by také měly být z odolného materiálu, který ochrání učebnice a vše uvnitř batohu a odolá i dešti.

Zapomínat nesmíme ani na design, který je pro školou povinné děti velmi důležitý. Ideální je tedy vybírat batoh přímo s nimi, abychom měli jistotu, že se jim bude líbit a budou ho rády nosit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno