Slovo patchwork se dá volně přeložit jako práce se záplatou. Jedná se o velmi zajímavou, finančně nenákladnou a opravdu zábavnou techniku práce s textiliemi. Výhodou patchworku je, že je možné s ním začít kdykoliv jen budete chtít. Pokud hledáte nového tvořivého koníčka, určitě byste právě o patchworku měli uvažovat. Prozradíme vám, co vše budete potřebovat a jak si práci co nejvíce zpříjemnit a urychlit.

9526

Budete se bavit s vlastní fantazií

Technika patchworku je úžasná v tom, že při práci nejste vlastně ničím limitováni. Můžete si sami vytvářet právě takové obrazce, jaké vašemu oku lahodí nejvíce. Je třeba se jen dobře naučit technice šití a pochopit to, jak tvary a barvy kombinovat. Základem patchworku je sešívání různých tvarů barevných látek. Výsledkem má být vždy jakási „záplata“ na podkladové látce. Jedna záplata by ideálně měla mít čtvercový tvar a na něm našité rozmanité obrazce. Fantazii se opravdu meze nekladou. Do vymýšlení tvarů můžete dokonce zapojit i děti. Vytvořit můžete deky, přehozy, ale třeba i tašky, kabáty aj. Záleží opravdu jen na vaší fantazii.

6782

Co vše budete potřebovat?

Určitě musíte mít kvalitní podkladovou látku, na kterou budete obrazce našívat. Ideální je například deka z bavlny, dále jsou potřeba menší kousky látek na přišívání. Určitě musíte mít ostré nůžky. Pokud budete z látek vyřezávat obrazce, určitě se vyplatí, když si koupíte speciální řezací podložky. Na ty stačí dát látku a vyříznout požadovaný tvar, nebudete se muset bát, že byste poškodili povrch, na kterém řežete. Pořídit si můžete také řezáky, které umožňují snadnější uříznutí silnějších látek. Hodit se vám budou také pravítka, abyste vše dobře naměřili. Nezbytná je samozřejmě tužka na textil. Potřebovat budete také kvalitní nitě různých barev.

9534

Co je ale nejdůležitější: musíte si najít čas. Pokud budete šít v ruce (pořídit si můžete i speciální stroje na patchwork) zabere vám vytvoření jedné deky mnoho hodin. Na druhou stranu je to ale perfektní zábava, u které se krásně odreagujete.

16871

Kde koupit? Podívejte se na nabídku www.sici-centrum.cz, najdete zde, co je potřeba za příjemné ceny.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno