Vytetované obočí patří k nejoblíbenějším možnostem permanentního make-upu. Cena tetování obočí se může zdát vysoká, když ale uvážíme výhody, vyplatí se investovat. Podle čeho si vybrat kosmetické studio, abychom nesplakali nad výdělkem?
Plusy: tři roky krásy bez práce
- Obočí je nejvýraznějším prvkem našeho obličeje. Pokud zaniká kvůli světlým chloupkům, nebo výraznému make-upu, naše tvář ztrácí výraz. Vytetované obočí pomáhá navrátit přirozené rysy obličeje.
- I když zbytek tváře nalíčený není, výrazné obočí stačí, abychom vypadaly upraveně a svěže kdykoliv během dne. Naopak s nevýrazným obočím působíme starší, unavené a naše oči bez lesku.
- S permanentním obočím odpadá jeho každodenní úprava, která většinou nevydrží ani do večera. Nebude nás už omezovat sport, ani pocení během dne.
- Budeme se probouzet hezčí a upravenější. Zrcadlo už pro nás nebude po ránu strašákem.
- Ocení nejen sportovkyně a ženy, které nebaví líčení, ale také ženy a muži, kteří trpí na řídké obočí a ztrátu chloupků v důsledku nemoci nebo chemoterapie.
- Mnoha ženám pomohlo permanentní obočí opět získat sebevědomí. Pigment v pokožce vydrží dva až tři roky. Záleží na typu pleti.
Mínusy: procedura chce čas a peníze
- Je nutné podstoupit proceduru, která se může zdát zdlouhavá. Předchází jí konzultace, během které artistka obočí navrhne a probere s námi veškerou péči. Samotný zákrok trvá jen pár minut. Následné hojení může být lehce bolestivé a nepříjemné. Záleží na individuální citlivosti ženy.
- Permanentní make-up může být jakožto jednorázová investice nákladnější. Na druhou stranu získáme zpět sebedůvěru, která se často ztrácí s blednoucími rysy obličeje.
- Po proceduře je ještě nutná korektura, která se platí zvlášť. Během ní se doladí nesrovnalosti a zajistí se, aby barva vydržela v pokožce co nejdéle.
Vše záleží na kvalitě make-up artisty
Cena, kterou za tetování obočí zaplatíme, se odvíjí podle studia. Ve větších městech může být vyšší než v malých kosmetických studiích. Běžně se pohybuje mezi třemi až šesti tisíci. Avšak vybrat si levnější studio se nemusí vždy vyplatit.
Rozhodně bychom se měli řídit osobními doporučeními a zkušenostmi předchozích klientek. Permanentní make-up může dnes provádět kdokoliv, kdo si udělá kurz a pořídí si potřebné nástroje. To ovšem nezaručuje, že bude obočí vypadat vždy stejně dobře.
Zkušená a zručná make-up artistka s námi vždy vše dopředu prokonzultuje. Měly bychom trvat na tom, aby nám ukázala certifikáty. O mnohém vypoví už jen prostředí, do kterého vstoupíme. Nároky na hygienu jsou v tomto případě vysoké. Pokud se nám něco nebude zamlouvat, není vůbec od věci raději odejít a porozhlédnout se jinde.
Různé metody, různé ceny
Aby vytetované obočí vypadalo co nejpřirozeněji, musí nám specialistka správně navrhnout barvu. Ta by neměla být stejně tmavá jako vlasy, ale přibližně o dva až tři odstíny výraznější. Obočí má být přiměřeně husté a kopírovat přirozený tvar. Tudíž nechceme vytvořit ani tenké linky, ani tlusté oblouky.
Je také rozdíl, jaký typ permanentního make-upu zvolíme. Pudrová metoda vytvoří efekt, jako bychom si obočí namalovaly stíny. Je to levnější, ale také se barva rychleji vstřebá. Metoda vláskování zase vykouzlí 3D chloupky, které budou k nerozeznání od pravého obočí. Aby se to povedlo, musí být ovšem artistka zručná a pohrát si s tloušťkou a barvou každého chloupku. Protože jde o náročnější proceduru, cena může být trochu vyšší. Zároveň se ale zvyšuje doba, po jakou nám obočí vydrží.
Vytetované obočí sice nebudeme mít navěky, ale tři až pět let je dlouhá doba na to, abychom měli nad očima nevydařené obočí. Musíme si proto dát s výběrem studia práci a nedat se zlákat příliš nízkou cenou nebo slevovými akcemi.
Chystáte se na tetování obočí? Pokud stále váháte, co vás odrazuje? Cena nebo nedůvěra v kosmetičku?