Kuchyň si jako jedna z důležitých součástí každé domácnosti zaslouží velkou pozornost a také investici do kvalitního nábytku. Dominantním prvkem je přitom vždy kuchyňská linka. Jaké jsou aktuální trendy, podle nichž se linky vybírají?

Nejprve měřte, pak kupujte

Zkušení bytoví architekti vždy doporučují volit kuchyňské linky dle toho, jak velký prostor máte k dispozici. Rozhodně je tak na místě nejprve měřit, pak teprve nakupovat. Ideální je, pokud vám architekt vytvoří návrh přímo na míru. Chcete-li levnější řešení v podobě pořízení sériově vyráběné linky z obchodu, je přesné propočtení rozměrů zcela nezbytnou záležitostí. Jinak se může stát, že se vám vybraná linka do místnosti jednoduše nevejde, respektive zabere více místa, než jste očekávali.

Jaký tvar zvolit?

I dnes platí, že jsou zdaleka nejoblíbenější rohové kuchyňské linky. Hodí se totiž jak do velkých, tak i do malých kuchyní. Pro menší kuchyně se ale spíše doporučují klasické podélné linky, protože zaberou ještě méně místa a zbude tak prostor pro případný další nábytek či jídelní stůl.

Vnitřní vybavení a barvy kuchyňských linek

Z hlediska designu se kuchyňské linky dají v současnosti vybírat z nepřeberného množství variant. Platí přitom, čím členitější je vnitřek linky, tím lépe, protože si můžete udělat patřičný pořádek v předmětech, které do ní vkládáte. Zapomenout se nesmí ani na barevné provedení. Moderní trendy ukazují, že jsou v kurzu spíše linky světlých barev, případně v kombinaci bílé a černé. Dominují pak jasné, až lehce chladné linky v provedení nábytku.

Pakliže si chcete pořídit novou kuchyňskou linku, rozhodně o tomto nábytku důkladně přemýšlejte. Mějte na paměti, v domácnosti bude sloužit minimálně jedno desetiletí, než se rozhodnete pro jeho další inovaci, kde trendy po této době už budou zcela odlišné od nynějších.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno