Plánujete pořízení nové pergoly? V takovém případě by vám nemělo uniknout moderní zpracování bioklimatických pergol. S jejich pomocí si hravě vytvoříte příjemné posezení pro trávení volných chvilek za jakéhokoliv počasí. V čem jsou jejich hlavní rozdíly a jaké výhody nabídnou při instalaci? To se dozvíte v tomto článku.

Co umí bioklimatické pergoly?

Hlavní předností bioklimatické pergoly jsou otočné lamely, které pomohou vyřešit ochranu proti slunci, ale zároveň umožní přirozené odvětrávání prostoru. Při kompletním uzavření lamel poslouží také jako střecha pro perfektní ochranu před deštěm. Díky kvalitním prvkům a minimálním nárokům na údržbu, nabídnou bioklimatické pergoly dlouhou životnost a jednoduché používání s pomocí ovládání motorem. Představují tak moderní řešení snad pro každou pergolu a snadno se přizpůsobí konkrétním požadavkům.

Hlavní výhody bioklimatických pergol

A v čem jsou bioklimatické pergoly speciální? Tyto lamelové pergoly nabídnou hned několik různých výhod. Jejich možnosti využití jsou tak v zásadě mnohem širší v porovnání s klasickou pergolou či variantou s látkovým zastřešením v případě markýzy. Díky tomu mohou být hliníkové pergoly tou správnou volbou i pro náročné podmínky.

Největší předností bioklimatických pergol jsou právě jejich otočné lamely. Díky tomu jsou využitelné víceméně po 10 měsíců v roce, protože poslouží pro ochranu před sluncem, větrem i deštěm. Integrovaný odtok vody si poradí i s větším deštěm bez toho, aby došlo k poškození či zatečení vody do nevhodných míst. Na stabilní a odolnou konstrukci je navíc poskytována záruka na 5 let, což je v kombinaci s minimálními nároky na údržbu velmi zajímavé. Potěší i jednoduché a bezproblémové ovládání pomocí motoru a dálkového ovladače.

Díky výrobě na míru není problém vytvořit takovou pergolu, která perfektně splní všechna vaše očekávání. Pro zlepšení celkového dojmu a vytvoření opravdu útulného posezení je navíc možné přidat integrované osvětlení, které bude přímo součástí pergoly. Díky tomu vznikne propracované venkovní posezení s potřebným komfortem.

Přizpůsobení pergoly pro perfektní využití u každého domu

Konkrétně pergola Aerolux nabízí ještě další systém větrání, kdy jsou lamely nejenom otočné, ale také stahovací. Snadno tak vytvoříte kryté sezení, které je v případě potřeby možné kompletně otevřít a důkladně vyvětrat. Tím to ale rozhodně nekončí, protože díky realizaci na míru a výběru hned z několika různých druhů bioklimatických pergol jsou možnosti téměř nekonečné. Rozměry, velikost a jednotlivé detaily mohou být upraveny na míru tak, aby pergola perfektně seděla k samotnému domu a nabídla komfortní používání za každé situace i počasí.

Vhodné pro rodinné domy, ale i restaurace a kavárny

Kromě využití pergol pro rodinné domy, kdy jsou oblíbenou volbou například pro novostavby, se díky svému reprezentativnímu vzhledu a výborným funkčním vlastnostem hodí i jako řešení pro zakrytí plochy venkovní zahrádky u restaurace či kavárny. Útulné místo vytvoří i v hotelovém prostoru či podobném komplexu. Výběr konkrétního modelu a realizace je opět otázkou daných potřeb, prostorových možností a potřebných funkcí. Pergola může být připojena k budově, ale může být i volně jako samostatní řešení.

Jak probíhá instalace pergoly

A na co se orientačně připravit při realizaci bioklimatické pergoly? Prvním krokem je pečlivé zaměření pro výrobu na míru. Následuje objednání vybrané pergoly přímo u dodavatele a následně přichází na řadu samotný proces instalace pod vedením zkušených profesionálů. V případě napojení na budovy je zásah do fasády poměrně malý a dopředu budete jasně vědět, na co se máte připravit.

2 KOMENTÁŘE

  1. Dnešní znečištěná planeta by si pravda zasloužila, abychom do ní vkládali trošku méně úsilí o znečištění. Z nedávné studie jsem si zjistila, že údajně i používáte krbových kamen je špatné. No to teda nevím, co budou dělat za chvilku výrobci jako jsou https://www.rolig.cz/krbova-kamna/ s těmi jejich výrobkami, které se vyvíjí v čase.

  2. Bioklimatickou pergolu si asi pořizovat nebudeme. Jistě je to krásné alternativa k té dnešní znečištěné planetě, ale my bychom neměli poté peníze na to, abychom jak pergolu, tak obývací pokoj vybavily designovými krby z https://rocal.cz/designove-krby. Koukáme se na ně už několik let a opravdu nechceme rozhazovat peníze jen tak.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno