Jednou za čas je proto potřeba veškeré nebezpečné látky ze sebe dostat a jaro je pro to jako stvořené! Existují různé detoxikační potraviny, které podpoří ozdravný proces a navíc jídelníček zpestří. Nemusíte se tak bát, že si nepochutnáte. Kromě jídla je velmi důležitý i pitný režim – jinak by se škodlivé látky z těla nedostaly! Je potřeba vypít až tři litry tekutin a organismu dodat potřebné vitamíny a minerály. Co je na to lepšího než lahodné smoothies! Nechte se inspirovat recepty z detoxikačních potravin a zatočte s toxiny ještě dnes.

 

Velký šálek antioxidantů

Ovoce je velkým zdrojem vitamínů a cukru, který vám dodá potřebnou energii.

* 2 banány

* 1 kiwi

* Máta

* Citron

Banány i kiwi oloupejte a spolu s mátou rozmixujte s přidaným šálkem vody. Zakapte citronovou šťávou.

 

Zelené zdraví

Zelená zelenina je pro detoxikační účinky přímo geniální. Obsahuje vše potřebné na důkladnou očistu těla.

* 2 mrkve

* 1 banán

* Velká hrst špenátu (listového)

* Řapíkatý celer

Banán oloupejte a společně s mrkví a celerem nakrájejte. Kousíčky vhoďte do mixéru a společně s šálkem vody rozmixujte.

 

Vitamínová očista

Detox je také velmi dobrým nástrojem pro posílení imunity. Podpořte svou obranyschopnost pomocí zázračného zázvoru.

* 4 jablka

* 2 banány

* Řapíkatý celer

* Zázvor

* Citron

Banán i jablka oloupejte a nakrájejte na menší kousíčky. Přidejte celer a kousek zázvoru. Rozmixujte všechny ingredience s šálkem vody a zakapte citronem. Pro zvýraznění chutě můžete dochutit koriandrem.

K výrobě lahodných smoothies potřebujete výkonný a spolehlivý stroj. Jedním takovým je i nízkootáčkový šnekový odšťavňovač Orava OS-150. Díky revoluční odšťavňovací metodě na bázi lisu dostanete z ovoce i zeleniny mnohonásobně více šťávy než z klasických odšťavňovačů. Při tomto způsobu také nedochází k oxidaci, takže výsledné smoothie obsahuje více vitamínů a minerálů. Odšťavňovač disponuje dvěma litrovými nádobami a dvoufázovým sítkem, díky kterému nemusíte stroj během odšťavňování čistit tak často. Pokud vás odšťavňovač Orava OS-150 zaujal, najdete ho na www.orava.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno