Elektrické spotřebiče jsou skvělou možností, jak si v kuchyni ušetřit spoustu času a využívat praktické pomocníky pro téměř jakoukoliv činnost. Mezi tyto pomocníky řadíme i myčku nádobí, na kterou se spoléháme vždy, kdy se nám nechce nádobí umývat ručně. I takový spotřebič jako je myčka však vyžaduje správnou a pravidelnou péči, aby vám dlouho vydržela a podávala maximální výkon. Jak se tedy o myčku správně starat, aby její pořízení bylo tak efektivní, jak jste očekávali?

 

Kvalitní tablety do myčky

K mytí nádobí používejte kvalitní tablety do myčky a přípravky do myčky. Těch si budete s největší pravděpodobností muset vyzkoušet více druhů, až si najdete takové, které splní vaše požadavky. Mezi dobré tablety do myčky se však řadí ty, které v sobě obsahují i leštidlo. Tablety do myčky většinou rychle mizí, proto se ujistěte, že doma tablety máte. Pro pohodlnější nákup můžete nakupovat přípravky z drogerie online.

 

Bojujte proti zápachu z myčky

Abyste měli vždy čisté a precizně umyté nádobí, vyčistěte myčku vždy 1x týdně. Začněte papírovými utěrkami, kterými setřete největší nečistoty. Poté nalijte do hrnku ocet, položte jej na horní patro myčky a pusťte myčku na klasický program na nejvyšší teplotu. Zvolit můžete také chemické čištění v podobě čističe myček nebo čističe odpadu.

Nezapomínejte na sůl do myčky

Sůl do myčky se využívá pro to, aby byl zajištěn optimální mycí cyklus a eliminovalo se ukládání nečistot na nádobí. Díky ní se vám také nebude v myčce usazovat vodní kámen a nebudou se zanášet trysky.

 

Vybírejte vhodný program

Aby se vám už nikdy nestalo, že otevřete myčku a najdete nečistoty na právě umytém nádobí, vždy dobře plánujte program, kterých myčky nabízí hned několik. Je nádobí silně znečištěné a nejdou vám připečená místa vydrhnout? Využijte program, který nádobí čistí párou. Dáváte nádobí do myčky i několik dní a bojíte se nepříjemného zápachu? Pak použijte program předmytí. Při každém používání myčky si dobře rozmyslete, jaký program bude nejlepší.

Použití technologií samozřejmě každodenní život usnadňuje, ale je důležité, umět se spotřebiči správně zacházet. A proto, když vám někdo z blízkých říká „Já tu věc v kuchyni už nechci, stejně to nádobí vytahuju ještě špinavější, než bylo.“ Nemusí být chyba nutně na straně výrobce. S dotyčným projděte celý proces umývání a odhalte momenty, ve kterém by se mohla příčina nedostatečných výsledků skrývat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno