Těšíte se na jaro a léto, ale připadává vaše postava či fyzická kondice zanedbaná? Tak se připravte na jarní sportování. Není příjemnějšího hubnutí! Budete na čerstvém vzduchu, bude vás to bavit a můžete čerpat energii z jarních slunečních paprsků. Při takovém hubnutí získáte také dobrý pocit ze svých výkonů. Tedy oprašte svého sportovního ducha a pusťte se do toho.

 

Přítěž nebo zábava?

Důležité je, aby vás sport bavil. Čím více vás bude bavit, tím více ho budete zapojovat do každodenních činností, jen tak se můžete ze svého hubnutí i radovat. Je tedy jisté, že když si vyberete sport, který vás bude bavit, bude pro vás také hubnutí zábava. Vezměte si s sebou ještě nějakého správného parťáka a dobrá nálada vás jen tak neopustí.

 

Chůze nebo běh

Pravidelným běháním si jistě zaručíte perfektní atletickou postavu, to už je prověřené. Ale hubne se také chůzí. Pokud se vám do pravidelného běhání nechce, vyzkoušejte například jogging, což je něco mezí během i chůzí. Ze začátku se doporučuje 2 minuty běžet a 1 minutu jít, ale důležité je udržet si stejné tempo. Při správné tepové frekvenci se začne spalovat tuk. Bavit vás může též rychlá chůze nebo se můžete pustit do zábavné chůze s hůlkami zvané NordicWalking. Pořiďte si také funkční outdoorové oblečení, abyste se při chůzi či běhu cítili co nejlépe.

 

Cyklistika

Jakmile ukáže slunce svoje první jarní paprsky, cyklostezky zaplaví houfy nadšených cyklistů. Cyklistika je u nás velice oblíbená již proto, že máme v naší zemi mnoho krásných stezek, které přímo vybízí k nasednutí na kola a prozkoumání. Navíc každý ujetý kilometr vám spálí nějaké nežádoucí tuky a ani o tom nebudete vědět.  V létě se nejvíce jezdí na kole do práce i na výlety, proto si na kolo můžete pořídit i praktický cyklistický batoh.

 

In-line bruslení

Když už jsme zmínili cyklostezky, tak v poslední době na nich najdeme více a více bruslařů. In-line bruslení se u nás stalo také hodně populárním. Navíc u in-line bruslení zapojujeme svaly všech částí těla, proto je to ideální způsob pro efektivní hubnutí. Nejvíce se však zapojují oblasti hýždí a boků, což přivítají především ženy. Užívejte si bruslení bez obav a rozhodně si s sebou na jarní projížďku vezměte také chrániče a např. cyklistickou helmu.

Na jaře můžete začít hubnout různými způsoby, ale hubnutí sportem je jednoznačně pro tělo nejpříznivější. Ať už si vyberete chůzi, běh, cyklistiku, bruslení či ještě koloběžku, můžete si být jistí, že nějaké to kilo navíc bude pryč rychlostí blesku nebo „běhu“? J

 

Těšíte se už i vy na jarní sporty?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno