Prospěšné ovoce

Borůvky obsahují velké množství látek, které snižují riziko rakoviny. Jsou to hlavně antioxidanty, anthokyaniny a flavonoidy. Borůvky jsou tedy mocnou ochranou proti zhoubným nádorům.

Kromě rakoviny toto ovoce dokáže chránit i srdce. Kardiovaskulární choroby jsou velmi častou příčinou smrti u starších lidí. Borůvky však snižují krevní tlak, obsah cukru v krvi a také rozšiřují cévy.

Velký obsah vitamínu C je skvělou vzpruhou pro vaši imunitu, ale také pro snížení rizika očních onemocnění, jako je třeba zelený zákal. Pokud trpíte na časté záněty močových cest, pravidelná konzumace borůvek vám může velmi pomoci. Zabraňují totiž bakteriím, které záněty způsobují. V neposlední řadě mají borůvky skvělý vliv na mozkovou činnost. A nemusíte se bát – borůvky neohrozí vaši štíhlou linii.

 

Recepty na smoothies

Pro všechny, kdo hubnou, jsou smoothies nejlepší variantou, jak borůvky konzumovat. Nechte se inspirovat recepty na borůvkové smoothies.

 

Borůvkovo-matchasmoothie

1 žlutý meloun

2 hrnky borůvek

1 lžička Matcha prášku

1 hrnek vody

1 lžíce chia semínek

Borůvkové smoothie

½ vodního melounu

4 šálky borůvek

2 bílé jogurty

1 hrnek ovesných vloček

 

Ovocné smoothie

1 hrnek malin

1 hrnek borůvek

1 hrnek jahod

2 banány

1 hrnek sojového mléka

2 lžíce vanilkového proteinu

 

Lesní směs

500ml sójového mléka

2 hrnky borůvek

1 hrnek malin

1 hrnek jahod

1 hrnek rybízu

K přípravě lahodných smoothies je zapotřebí opravdu výkonného mixéru, který si poradí s jakýmkoliv typem ovoce či zeleniny. Právě takový je Orava RM-1550. Proč právě on? Může se pochlubit 1500 W motorem, který roztočí počet otáček až 30 000 za minutu. Právě proto ihned rozmixuje jak měkké potraviny, tak i ty tvrdé (led, obilí, ořechy…)

Nerezový nůž se šesti čepelemi se jen tak neotupí. Obsahuje dvoulitrovou nádobu, ve které hravě připravíte nejenom smoothies, ale také koktejly, ovocné dezerty, polévky, omáčky či dětské přesnídávky.

Pokud vás mixér Orava RM-1550 zaujal, najdete jej na www.orava.info.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno