Každá máma si nepřeje nic jiného, než aby její dítě bylo zdravé. Časté nemoci předškolních i školních dětí jsou důsledkem většinou dvou faktorů – fyzického a psychického. Oba lze vyřešit, víte-li na co se máte zaměřit. Když dítě z nějakého důvodu trpí ve školce či škole psychicky, může se to odrazit na jeho zdravotním stavu, a pak je často nemocné. Najít řešení pro takovou situaci je velice individuální, a proto se v dnešním článku spíš zaměříme na posílení imunity a fyzické odolnosti.

 

V zelenině a ovoci je síla

Asi už jsme všechny vyzkoušely fígle schovávání zeleniny pod sýr a do masa, jen aby ji děti pozřely. Nebo slibování odměn za snědenou brokolici. Zdravý a vyvážený jídelníček, pravidelný pohyb a otužování je určitě základ pro pevné zdraví. Jenže děti ve vývinu potřebují leckdy mnohem větší dávky nejen vitamínů, ale i minerálů a jiných stopových prvků důležitých pro jejich růst, než dokáže obsáhnout zdravá strava. Například doporučená denní dávka vitamínu D pro děti je 10 µg. Takové množství neobsahuje žádné vyvážené jídlo, leda rybí tuk. Ten samý případ se týká i železa či jódu. Všechny tyto složky se podílí na zdravém růstu vašich dětí, na vývoji kostí, nervové soustavy, kognitivní funkci a imunitním systému.

 

Vitamíny, které děti milují

Není nic jednoduššího než vitamíny ( http://www.vibovit.cz/ ) a důležité látky dětem dodávat pomocí doplňků stravy, které jsou dnes natolik uzpůsobené tvarem i chutí pro děti, že je samy budou vyhledávat. Vibovit junior ( http://www.vibovit.cz/produkty/junior-produkty/ ) je navíc vyvinut dle potřeb věkových kategorií. Poměr vitamínů, minerálů a stopových prvků je tedy odlišný podle vývoje. Každý Vibovit vždy obsahuje vysoké dávky vitamínu C, jehož pravidelná konzumace tvoří odolný imunitní systém. Rychlý růst a změny, kterými prochází každý začínající školák se dají lépe zvládnout se správnou pomocí a podporou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno