Děti potřebují pro školní výuku celou řadu věcí – od pouzdra na sešity po obal na svačinu. Je proto dobré vyžádat si seznam od školy, či připravit vlastní a začít s pořizováním jednotlivých věcí s předstihem, abyste později nemuseli nic dohánět. Kromě klasických kamenných obchodů můžete zvolit nákup po internetu, kde obvykle najdete vše potřebné na jednom místě. V posledních měsících online prodej převažuje, což také vedlo ke značnému rozšíření nabídky zboží.

Pomůcky pro školáky zajistěte dle školního seznamu

Před nákupem pomůcek byste měli mít k dispozici seznam, který vám poskytla škola. Nejčastěji na něm najdete:

  • penál vybavený tužkou, perem, zmizíkem, ořezávátkem, gumou, fixem
  • pravítko
  • pastelky
  • lepidlo
  • nůžky
  • sešity a notýsek
  • obaly na sešity, desky na sešity
  • kapsář, pytlík na přezůvky a cvičební úbor
  • lahev na pití, krabička na svačinu

Děti jistě i stylovou aktovku či batoh, do níž se vejdou velké desky na sešity, stíratelná tabulka, sáček na bačkory i na tělocvik, lahev na pití, krabička se svačinou a další nezbytnosti, a navíc bude s oblíbeným motivem hrdinů pohádek nebo počítačových her.

Zapomenout byste však neměli ani na vybavení na výtvarnou výchovu, které bývá k dostání v praktické sadě. V případě starších dětí je celá situace jednodušší, neboť už většinu věcí mají a pouze se dokupují ty, které dosloužily nebo jsou vyžadovány pro nové předměty (třeba geometrie). Základem je stejně tak funkční batoh, který poskytne oporu zádům, a zároveň dostatek místa pro organizaci školních pomůcek, svačiny a dalšího vybavení, bez něhož se starší děti neobejdou.

Nedostatek času nemusí být problém

Pokud vyrazíte nakupovat uvedené pomůcky do města, pravděpodobně budete muset obejít několik obchodů a strávíte nákupy dost času. Navíc není jisté, že vše pořídíte přesně dle představ. Časová úspora je proto jedním z důvodů, která láká daleko častěji k nakupování po internetu. V jednom online obchodu je totiž k dispozici nabídka všech (nebo drtivé většiny) pomůcek, které s sebou děti musí do školy mít a lze ji procházet z pohodlí domova i v deset hodin večer. Dítě si může vybrat vše podle designu, který se mu líbí a nemusí s vámi trávit čas na nákupech.

Online nákup školních potřeb na jistotu

Sháníte-li vybavení pro vašeho školáka na poslední chvíli, může se v kamenné prodejně stát, že je vyprodané (např. školní batohy), a vy tak budete muset čekat několik dní, než bude zase skladem. A když máte na koupi jen pár posledních dní, může to být vážný problém. Řešení by opět mohl poskytnout nákup na internetu, kde získáte přesné informace o dostupnosti zboží a nemusíte kvůli tomu podnikat marnou cestu ven. Kvalitní aktovku do první třídy tak můžete vybrat i z pohodlí domova, a ještě si v klidu rozmyslíte, která je ta nejvhodnější.

Co musí splňovat školní batoh či aktovka

Specializované obchody poskytují opravdu velký výběr, který zároveň odpovídá požadovaným zdravotním standardům. Školní aktovka či batoh pro prvňáčky i starší děti by měla dítěti vyhovovat jak velikostí, tak funkčností a praktickým uspořádáním. Zaměřte se zejména na výšku tašky, která nesmí přesahovat záda dítěte, a zároveň by měla poskytovat rovnoměrné rozložení hmotnosti. Konstrukce školního batohu by také měla být odolná a poskytovat pohodlí (polstrovaná záda, nastavitelné ramenní popruhy), a stejně tak lze vybrat stylový design.

Meta description: Kvalitní aktovku pro školáka zakoupíte i s potřebným vybavením online. Internetové obchody nabízí oproti těm kamenným řadu výhod.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno