Tropické dny, kdy jsme hledali vše, co nás ochladí a bez nápoje s ledem neudělali krok vystřídalo ochlazení, které značí blížící se podzim. Letní smoothie tak už nemá své kouzlo, ale chutného nápoje se vzdát nechceme. Stačí jen změnit ingredience a užít si ho můžete i v chladnějším počasí.

 

Teplo a chlad

Někdy je náš organismus chytřejší, než si myslíme, a tak vyhledáváme podvědomě potraviny a jejich kombinace, které odpovídají venkovnímu počasí. V horkých dnech tak dáme přednost salátům, zelenině, citrusům a jogurtu či kefíru, které v nás vyvolávají pocit chladu a tak nám pomáhají zvládat vysoké teploty. Naopak při chladnějším počasí se chceme zahřát a kromě horkého čaje vyhledáme potraviny s hřejivým účinkem, jako je skořice, chilli a vydatné polévky. Právě tyto potraviny pak můžeme využít na přípravu smoothie, když už počasí není tak letní.

 

Nebojte se kombinací

Smoothie má velkou výhodu v tom, že neexistuje univerzální recept a tak můžete zkoušet a kombinovat cokoli vás napadne. Lahodný nápoj z ovoce a zeleniny, který doplníte o tekutinu a případně i oříšky nebo různá semínka pak dodá tělu potřebné vitamíny a minerály a navíc i zasytí. S blížícím se podzimem budeme dostatek vitamínů potřebovat pro zlepšení imunity a boj s nachlazením a bacily. Nejvíce tak záleží na vaší fantazii a oblíbených surovinách, které spolu rozmixujete do hladkého nápoje. K tomu je skvělý pomocník vysokootáčkový mixér Orava s extra silným 1000 W motorem, který zvládne rozmixovat naprosto vše. Má výkon až 20 000 otáček a dva druhy nerezových nožů pro mixování a mletí, kromě koktejlů tak můžete bez obav namlít i obilí,  oříšky nebo posekat led. Nemusíte se tak při hledání vhodných surovin na smoothie nijak omezovat, bohaté příslušenství včetně víček na mixovací nádoby vám navíc umožní si svůj nápoj vzít s sebou třeba do práce nebo do školy.

S oblíbeným koktejlem není nutné se loučit jen proto, že léto předává vládu podzimu. Jen vyměňte ingredience za ty hřejivé a svému tělu dopřejte dávku vitamínů v podobě, jak jste zvyklí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno