Trápí vás ve vašem domě či bytě nadměrná vlhkost? Můžete se jí kvalitně zbavit, pokud odstraníte příčinu. Pomoci vám s tím mohou naše vysoušeče nebo-li odvlhčovače vlhkosti, které nadměrnou vlhkost spolehlivě a kvalitně sníží či zcela odstraní.

Vlhkost v domě v základu vzniká jednoduše. Velký podíl na zvýšené vlhkosti mají běžné aktivity, jako je lidské dýchání, sprchování, vaření či odpařování rostlin. Také například skladování potravin může vlhkosti napomoci, stejně jako období častých a silných dešťů.

 

Proč byste měli zvolit vysoušeč vzduchu?

Odvlhčovače a vysoušeče vzduchu jsou zařízení, která vysušují vzduch v prostoru, a brání tím vzniku plísní a rzí na zdech, vaše omítka bude díky nim ochráněna. Obvykle se vyznačují výrazným vzduchovým výkonem, který významně urychluje proces vysoušení.

Profesionální vysoušeče – odvlhčovače zdiva se používají k odstranění škod vzniklých po silném dešti, povodních či havárii potrubí. Použít se dají také ve vlhkých skladech nebo sklepních prostorách. Na těchto místech, někdy i pod úrovní země, dochází vlivem vlhkosti k narušení celých zdí i věcí uložených uvnitř.

Ve vyšších patrech nadměrná vlhkost škodí knihám, oblečení i nábytku. Všude, kde je vysoká vlhkost, vzniká možnost výskytu plísní a rzí.

Jednorázově se vám vyplatí vysoušeč využít k vysoušení podlah. Konkrétně ho využít ke snížení vlhkosti před pokládkou podlahy, parket, PVC či jiných podlahových krytin, které to vyžadují. Při stavbě vám odvlhčovač pomůže urychlit schnutí zdí a omítek.

 

Jak si vysoušeč vybrat?

Výběr vhodného vysoušeče vlhkosti se odvíjí od velikosti vysoušeného prostoru, vnitřní teploty a vlhkosti a požadované doby odvlhčení. Obecně platí, že čím je vyšší výkon přístroje, tím rychlejší a efektivnější je celková doba odvlhčení.

Je doporučené zajímat se také o výkon ventilátoru, neboť doba, za kterou přístroj vymění objem vysoušeného vzduchu, hraje důležitou roli. Vysoušeče jsou v dnešní době konstruovány na nepřetržitý chod, ale stejně platí, že čím větší výkon, tím je celý odvlhčovací proces efektivnější.

Je dobré vědět, že parametry v tabulkách, podle kterých si vysoušeč zákazníci vybírají, jsou uvedeny pro ideální podmínky, tzn. prostředí s vysokou teplotou a vysokou relativní vlhkostí. Pokud jsou hodnoty nižší, je potřeba vyššího výkonu a tím i delší vysoušecí doby.

 

Koupit či vypůjčit?

Pokud například víte, že vysoušeč využijete spíše sezónně, můžete zvážit si jej vypůjčit. Kalkulace ceny denního pronájmu vychází z ceny přístroje včetně příslušenství a také z doby, po kterou budete přístroj využívat.

Další možností je si přístroj zakoupit či si realizaci vysoušení objednat u odborníků jako komplexní službu na klíč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno