Kuchyně je pro většinu lidí pomyslnou dominantou celého bydlení. A do kuchyně zcela bezpochyby patří lednice. Pokud kuchyni teprve plánujete, můžete do jejího návrhu zakomponovat kombinovanou lednici vestavnou, která nejde na první pohled vidět. Pokud však již kuchyni máte a nyní už pouze vybíráte nový spotřebič, volně stojící lednice vás bude pravděpodobně zajímat mnohem více.

Jak vybrat správnou lednici?

Pokud už víte, který typ kombinované lednice je pro vás ten pravý, zda vestavný, nebo volně stojící, můžete se zaměřit na jednotlivé parametry. Co od vaší nové kombinované lednice očekáváte? Tichý chod, nízkou spotřebu, nízkou pořizovací cenu, no-frost systém, výrobník ledu atd.? Vzhledem k dnešní nabídce trhu je z čeho vybírat a na své si přijde opravdu každý.

Kombinovaná lednice SAMSUNG RB33J3205SA

Vestavné lednice

Velkou výhodou vestavných spotřebičů je čistý prostor, nikde nic „nezavazí“ a není na první pohled vidět. Nevýhodou může být, že jsou vestavné kombinované lednice zhruba o 10 cm méně hluboké než lednice samostatně stojící. Za nevýhodu by někdo mohl považovat také absenci vnějšího výrobníku ledu. Tak jako tak si můžete vybírat z varianty s mrazicí částí nahoře nebo dole.

Volně stojící lednice

Zde je snad nejvíc možností výběru. Přát si můžete mrazák dole nebo nahoře jako u vestavných lednic. Protože je volně stojící lednice ve většině kuchyní nepřehlédnutelnou dominantou, můžete ji zakoupit v nejrůznějších barvách – kromě klasické bílé a nerezové si můžete zpestřit kuchyni  červenou, zelenou, modrou, žlutou nebo jinou barvou. Z praxe vychází také další funkce volně stojící lednice: drží na ní magnetky a pod nimi různé vzkazy, fotky, pohledy, nebo třeba také obrázky od dětí.

Americká lednice

Americké lednice se řadí mezi volně stojící lednice. Většinou jsou skutečně velké, masivní, dvoukřídlé a s výrobníkem ledu. Prostě taková all-inclusive lednice, kterou ocení především početné rodiny. Svými rozměry patří americké lednice mezi ty největší spotřebiče. Nabízí také nejvíce prostoru uvnitř a dají se přirovnat k vysoké samostatně stojící lednici spolu s vysokým samostatně stojícím mrazákem vedle ní – jen ten ledovač u této náhrady chybí.

Americká lednice BEKO GN1416231JX

Pět funkcí, které opravdu chcete

  1. Oddělená regulace teploty – nastavení teploty zvlášť v chladicí a mrazicí části lednice.
  2. No Frost systém – automatické odvětrávání tepla z mrazáku. Neklesá tak účinnost mražení a nezvyšuje se spotřeba energie. A je to bez práce.
  3. Varovný signál – optický či akustický alarm, který vás upozorní na nedovřené dveře lednice.
  4. Zaměnitelná strana otevírání dveří – poměrně běžná záležitost, kdy je možnost vybrat si, z jaké strany budeme lednici otevírat.
  5. Fresh box na ryby, maso nebo zeleninu – zajištění optimální teploty, aby vaše potraviny vydržely ve 100% čerstvém stavu co nejdéle.

Při výběru lednice je důležitým parametrem i mrazicí kapacita, což je údaj uváděný v kilogramech za 24 hodin. Tento parametr udává, kolik kilogramů potravin je kombinovaná lednice schopna zamrazit na -16 °C za jeden den. Čím vyšší údaj, tím vyšší výkon. Protože lednice běží prakticky nonstop, je vhodné sáhnout po typu s co nejnižší energetickou náročností. Hlučnost je u dnešních modelů většinou podobná, a to kolem 40 dB. Ať vám nový spotřebič slouží co nejdéle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno