Posledních pár let je trh s nemovitostmi skutečně napnutý a poptávka převyšuje nabídku. Ceny tak stále stoupají nahoru a vypadá to, že v budoucnosti bude tento trend stejný. Navíc hypotéky jsou na svém historickém minimu u úrokových sazeb, takže se očekává jejich nárůst do budoucna. Právě teď by tak mohla být ideální šance pro pořízení nového bydlení. A jak to udělat? S tím vám může pomoci i následující článek.

Najděte si ten správný dům

Pokud je vaším snem bydlení v rodinném domku, máte na výběr ze tří možností. Buď si koupíte pozemek a dům si postavíte. Druhou variantou je pořízení již hotové novostavby, což bývá často v rámci developerských projektů. A třetí možností jsou domy na prodej, které vyžadují menší či větší úpravy a rekonstrukce. Pokud budete mít štěstí a dobře zvládnete výběr, může být prodej domu k rekonstrukci tou nejvýhodnější možností s bonusem v podobě příjemné a lukrativní lokality.

Výběr bytu na prodej

V případě, že chcete spíše byt, může být hledání té správné nabídky také náročné. Zájemců je mnoho a ceny hlavně ve větších městech jsou často až neuvěřitelně vysoko. Byty na prodej jsou v zásadě nedostatkovým zbožím, kdy je skutečně potřeba pravidelně sledovat nabídku. Jakmile se objeví zajímavý prodej bytu, mějte jasno v tom, na jakou hypotéku dosáhnete, ať můžete rychle reagovat.

Pravidelně sledujte nové nabídky

V obou případech je naprosto klíčové včas reagovat na nové nabídky, které se objeví. To v praxi znamená okamžitě zavolat a domluvit si osobní prohlídku. Vyplatit se může také přímá spolupráce s realitním makléřem či kanceláří, kdy se o nové nabídce, která splňuje vaše kritéria, dozvíte jako první. Díky tomu možná narazíte na své vysněné bydlení a k tomu za zajímavě výhodnou cenu. Do budoucna se totiž jistě taková nemovitost ještě zhodnotí a stoupne na ceně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno