Potupně se rooibos začal používat nejen jako léčivý prostředek na ošetřování nemocí pleti a kůže, ale čím dál častěji se používal i jako nápoj, který kromě příjemné chuti a osvěžení zvyšoval vitalitu a psychickou pohodu. Od domorodců tento zvyk převzali bílí osadníci a Britové převezli rooibos také do Evropy. S postupující časem se stal rooibos jedním z nejoblíbenějších afrických čajů.

Na začátku milénia si Rob Tiffin (zakladatel společnosti African extract) všimnul, že rooibos v podobě čaje dobývá úspěšně svět, ale jeho léčebné účinky na pleť využívali stále jen domorodí léčitelé. Nedovíme se, zda to byl dobrý podnikatelský instinkt nebo jen pocit, že by bylo škoda nevyužít rooibos při péči o pleť všech, ale v každém případě po několika letech testování se na trhu objevila první řada Rooibos Cosmetics.

Nejnovější kosmetické poznatky, vědecký přístup a staleté zkušenosti přinesly produkty, které vzaly jihoafrický kosmetický trh útokem. Od té doby si kosmetika rooibos získává své příznivce po celém světě. Vyživování unavené pokožky, zpomalování stárnutí pleťových buněk, léčba ekzémů a akné, hypoalergení a bakteriální účinky – to vše se skrývá za recepturami krémů kosmetiky rooibos.

Vyzkoušejte i Vy sílu kosmetických přípravků z jedinečného rooibosu. Využijte moudrost afrických domorodých šamanů a dodejte své pleti výživu, hydrataci a pocit svěžesti s exotickou péčí kosmetiky rooibos. Kosmetiku rooibos v České republice distribuuje společnost Cortina park s.r.o. a katalog jednotlivých produktů najdete na stránkách www.kosmetikarooibos.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno