Polsko je stále ještě dost neznámá země a neprávem opomíjená turistická destinace. Úžasná Mazurská jezera, horský vzduch Tater nebo Krkonoš či historiská města jako Krakow nebo Wroclav ale lákají každý rok stále více turistů. Nejoblíbenějším cílem dovolené v Polsku se však stává Baltské moře a přilehlé pláže.

V jižních zemích mnoha lidem vadí přílišné horko a opravdu tropické teploty a tak si moře zbytečně odpírají. V Polsku najdete mnoho turistických destinací u moře, které je i v parném létě vyhřáté maximálně na 25 stupňů a je tedy studenější, než jsme zvyklí. Pláže jsou plné bílého písku a široké stovky metrů, nemusíte si tak pro svůj slunečník nebo lehátko razit cestu mezi stovkami turistů. Zkuste třeba lázeňské středisko Świnoujście, jedno z nejoblíbenějších míst v Polsku. Azurové moře, dlouhé písčité pláže a spousta malých ostrovů a ostrůvků vás okouzlí na první setkání. A pokud vás lenošení na pláži omrzí, můžete si udělat výlet do ptačí rezervace nebo na vyhlídku z majáku.

Láká vás kromě moře i wellness a relaxace? Pak vyrazte do Kołobrzegu, největšího lázeňského střediska na polském pobřeží. Léčivé bahno a solné roztoky z něj dělají jedno z nejvyhledávanějších lázeňských letovisek, které kromě wellness okouzlí i dvanácti kilometry pláže nebo historickými památkami. Zdejší přístav nabízí možnosti výletů po okolí i třeba na německou Rujánu. Pokud nechcete cestovat daleko, zamiřte do Świeradów-Zdrój, což je lázeňské město na jihu Polska blízko hranic s Českou republikou. Město je známé minerálními prameny, najdete zde i aquapark a krásnou krajinu pro rodinné výlety.

Není těžké propadnout kouzlu Polska. Poznat ho nemusíte hned na dvoutýdenní dovolené, své krásy vám ukáže i na prodlouženém víkendu nebo týdenním pobytu. Pak se sem budete rádi vracet.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno