Než na dovolenou odletíte, musíte se nějak dostat na letiště. A také vědět, jak se pak dostanete z letiště domů, až se z dovolené vrátíte. Jedna z možností je využít veřejnou dopravu a MHD, což ale má svá úskalí. Pokud nejste z Prahy, znamená to počítat i s dopravou do Prahy a odtud na letiště, a táhnout kufry a tašky vlakem nebo dálkovým autobusem není moc pohodlné. Tento způsob dopravy nepřichází v úvahu ani pokud máte malé děti. MHD v Praze na letiště sice jezdí, ale ne vždy tak, jak potřebujete. V noci a brzy ráno je tak téměř nemožné se dostat včas na letiště a o cestě zpět ani nemluvě. Druhou možností jsou známí a příbuzní, kteří nás přivezou a po příletu zase odvezou, ale i tady můžeme narazit na problém, když jsme početnější rodina a do auta se najednou nevejdeme.

Třetí a nejpohodlnější možností je jet vlastním autem. Vyřešíme tak problém s nočním příletem nebo objemnými zavazadly, ale přiděláme si starosti s parkováním. Nechat auto přímo na letišti bude stát pomalu stejně, jako dovolená, a někde daleko od letiště budeme zase závislí na MHD. Ideálním řešením je tak parkování v blízkosti letiště za rozumnou cenu a s dopravou z parkoviště na letiště kdykoli potřebujeme. O tohle všechno se postará služba parkoviště Parkia, díky které pohodlně zaparkujete na předem rezervovaném místě a na letiště vás i vaše zavazadla převeze klimatizovaný minibus. Ten funguje ve dne v noci a je vybaven samozřejmě i dětskými sedačkami, aby bezpečně přepravil celou vaši rodinu. Cesta od auta k letišti netrvá ani deset minut a auto na parkovišti můžete mezitím nechat tak dlouho, jak potřebujete. Rezervaci místa objednáváte online a čím dříve dopředu, tím výhodnější cena. Týden parkování vás tak může vyjít třeba na 200 Kč, když rezervujete místo s několikaměsíčním předstihem. Jednoduše když si objednáte first minute dovolenou za výhodnou cenu, nezapomeňte si rovnou i rezervovat parkování a převoz na letiště. Pak už nemusíte řešit nic jiného, než jaké si sbalit plavky a kam všude se chcete na dovolené podívat.

5 KOMENTÁŘE

  1. Tak tohle nás ještě trápit nemusí. Naše děti nejsou tak velké abychom museli někam létat na dovolenou. Navíc i v Čechách jsou moc pěkná místa. A i kvalitní servis. Naposledy nás velmi překvapila půjčovna lodí Sázava, která se k nám chovala opravdu profesionálně a zprostředkovala pro nás i děti dokonalý zážitek.

  2. Dobrý den, četla jsem Váš zajímavý článek. Každoročně řešíme kam z autem, kde zaparkovat u letiště. Letos jsme si pokusili zjistit v předstihu na https://parking-1.com/, dostalo se nám informací a máme po starostech na poslední chvíli. Přeji hezký den. M

  3. Super díky za tip já zas znám tohle parkoviště u letiště https://fixparking.cz/ funguje to asi na podobný princip objednáte termín kdy letíte na dovolenou a zaplatíte si na tu dobu hlídane parkoviště. Ale myslím že se to vyplatí spíš pro mimo pražský který můžou dojet přímo na parkoviště. A nemusí se táhnout se zavazadly přes celou prahu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno