Muži tento problém zpravidla nemívají, ale ženám se běžně stává, že nemají co na sebe, a skříň přesto praská ve švech. Pak existují dvě možnosti – buď se části svého šatníku vzdáte, nebo si prostě pořídíte větší skříň. Ta druhá volba je pochopitelně příjemnější.

Důležité je mít novou skříň kam dát. Pokud u vás doma není už ani kousíček místa, nedá se nic dělat, nejspíš budete muset přebrat své oblečení a nenošené kousky vyřadit. Pravdou ale zůstává, že mnoho interiérů je řešených trochu nešikovně, a jestliže zapřemýšlíte, dost možná vymyslíte řešení, jak do pokoje vměstnat větší skříň. Stačí se držet tipů bytových designérů.

 

Šetřete místo posuvnými dveřmi

Velkým hitem posledních let jsou posuvné dveře, a to nejen do místností, ale právě i u nábytku. Šatní skříň s posuvnými dveřmi ušetří poměrně hodně místa, jelikož nebudete muset počítat s prostorem na otevírání. Jedinou nevýhodou je, že skříň nikdy neotevřete celou najednou, posuvné dveře vždy její část zakryjí. S tímto nedostatkem se ale bez problémů dá žít.

 

Využijte prostor raději do výšky

Pořiďte si velkou skříň až ke stropu. Kdybyste si koupili nižší, místo nad ní by stejně zůstalo nevyužité. A že až nahoru nedosáhnete? Nemusíte si tam přece dávat trička a kalhoty. Vrchní police šatní skříně mohou posloužit k uschování povlečení, sezónního oblečení a dalších věcí, které nepotřebujete vytahovat tak často. Jednou za čas si donesete židli nebo poprosíte svou drahou polovičku.

 

Pohrajte si s barvami

Máte malou ložnici? Pak bude skvělou volbou bílá šatní skříň. Bílá barva se hodí do minimalisticky zařízených interiérů, z módy asi nikdy nevyjde, a především dokáže prosvětlit drobnější místnost. Naopak ve velkých ložnicích si můžete dovolit tmavší dekory.

 

Nezapomeňte na tyč na ramínka

Poslední důležitou položkou ke zvážení při výběru šatní skříně je vnitřní uspořádání. Klasické police přijdou vhod, ovšem nejlepší jsou skříně kombinované, v nichž najdete i tyč pro zavěšení ramínek. V dámské skříni by rozhodně neměla chybět, protože šatům, sukním ani kabátkům skládání do polic nesvědčí. A nezapomeňte nakoupit dostatek ramínek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno