Začátek školního roku s sebou přináší nepopulární opatření s nošením roušek a ústenek. Laici i odborníci se bojí příchodu podzimních plískanic, které půjdou ruku v ruce s virózami a obdobím chřipek. Když se k tomu přidá obava z nákazy koronavirem, bude z toho jedna velká „španělská vesnice“.

Strach a panika z koronavirové infekce působí neblaze na lidskou psychiku. Lidé se jen horko těžko zbavují stresu, ve kterém se dennodenně ocitají. Ideálním způsobem, jak si vyčistit hlavu, je pobývat co nejvíce v přírodě. Pakliže patříte k těm, co nevlastní chatu ani chalupu, musíte hledat oázu klidu jinde. Zaručeným místem, které splní veškeré předpoklady k úniku z tvrdé reality, je penzion u hradu Karlštejn. Leží v údolí řeky Berounky pod stejnojmenným středověkým hradem.

Elixír na nervy

Oblast Českého krasu, v němž penzion leží, se stane elixírem na vaše nervy. Krása a nedotčenost zdejší přírody je všelékem na každou nemoc i bezmoc. Ubytováni budete v noblesních rodinných pokojích, které jsou stylově zařízené. Pokoje jsou vhodné pro rodiny s dětmi a v ceně je i kontinentální snídaně.

Ubytování na Karlštejně nabízí i speciální nabídky, jako je rodinný balíček s návštěvou ZOO nebo sportovní balíček. Pokud rezervujete čtyři noci, získáte jednu z nich zdarma. Aktivity a turistické cíle v okolí vás snadno přivedou na jiné myšlenky, a tak zde snadno zrelaxujete. Abyste se vyhnuli náporu lidí, můžete zamířit méně frekventovaná místa, než je hrad Karlštejn, a to například na Velkou a Malou Ameriku, Svatý Jan pod Skalou, Houbův lom u Koněprus nebo historický Tetín.

Hoďte starosti za hlavu

Pokud jste nadšenými cyklisty, vezměte svá kola s sebou. Ráj cyklostezek je zde nadosah. Kochat se budete na březích Berounky, ale i poté, co kolo odložíte a skočíte si vyzkoušet zdejší greeny na golf. Po dlouhém dni pak zasloužíte odměnu v karlštejnské vinici, kterou v roce 1348 založil sám král a císař Karel IV.

Ještě stále váháte, jak si v době „utahování náhubků“ udržet klidnou mysl a psychické zdraví? Zamiřte na karlštejnské panství. Rádi vás tam uvidí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno