Pro hezké tělo si opravdu nemusíte chodit do posilovny. Platit drahé permanentky je zbytečné. Raději si kupte in-line brusle a vydejte se na čerstvý vzduch. Zrovna bruslení je totiž jedním ze sportů, které spalují dost kalorií a zároveň posilují ženské problémové partie.

Víte, že in-line bruslením za hodinu spálíte více kalorií než třeba jízdou na kole? Dává to smysl, protože brusle jsou pro tělo daleko namáhavější. Potrénujete fyzičku i hýžďové a stehenní svaly.

Máte ve svém okolí nějakou cyklostezku?

Cyklostezky se v posledních 10 letech objevily snad v každém větším městě. Máte i vy ve svém okolí nějakou? Nemusí být široká, ale dobré je, pokud je dlouhá. Za hodinu na bruslích totiž bez problémů ujedete deset až patnáct km, trénovaní bruslaři dokonce více, takže točit se dokola na půlkilometrovém okruhu by bylo nepříjemné.

Jaké vybavení potřebujete?

Základem jsou in-line brusle. Pořídíte je v každém větším sportovním obchodě, případně objednáte z internetu. Slušné modely pro rekreační bruslaře se dají sehnat i kolem dvou tisíc, za lepší dáte třeba i pět tisíc, za levnější naopak jen tisícovku. Brusle jsou však zpravidla investicí na celý život, v případě potřeby jen vyměníte kolečka, jež se sjedou, či brzdu.

Dále je dobré zakoupit si rukavice na in-line, v případě potřeby chrániče a helmu. Helmu zase tolik bruslařů nenosí, ale pády na bruslích dokážou být opravdu nebezpečné. Rukavice vás při pádu ochrání od odřených dlaní, protože zpravidla dáváte vždy ruce před sebe.

Jak si bruslení co nejvíce užít?

Teď v létě raději nechoďte bruslit kolem poledne, to je největší horko. Choďte dříve ráno, nebo pak k večeru. Ideální je vzít si s sebou do malého batůžku vodu, určitě budete mít žízeň. Vhod přijde i malá svačinka, po 20 či 30 km na bruslích budete unavení.

Jízdu si můžete zpříjemnit i sluchátky, pusťte si oblíbenou hudbu, případně nějaký podcast. Zkuste si však zvuk pustit tak, aby bylo slyšet i dění okolo vás. Na cyklostezce se nebudete pohybovat sami, tak jezděte u kraje a velmi opatrně. Tím, že se připravíte o sluch, se musíte ještě obezřetněji dívat kolem sebe.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno