Bylinky jsou důležité pro naše zdraví. Ještě nedávno byly bylinkové čaje nepostradatelnou součástí každé domácí lékárničky. Odvar z léčivých rostlin se užíval i preventivně. Čaj z šalvěje nebo máty nesměl chybět po žádném poctivém nedělním obědě a meduňky pro dobrý spánek nebylo ve spíži nikdy dost.

 

Mnoho lidí bohužel odrazuje zdánlivá složitost užívání bylinek. Vždyť kdo by měl mezi vší tou pracovní honičkou čas si třikrát denně uvařit čaj? Pravidelné užívání je ovšem u bylinek základ. Potřebují čas, aby si šetrně ale účinně poradily se vším, co lidské tělo a mysl trápí. Čaj naštěstí není jedinou možností, jak využít léčivou sílu zelené přírody.  Řešením jsou bylinné kapky.

gresik_stihlin_sypcaj-600x600

Když máte čas, dejte si čaj

 

Při přijímání potravy používáme všechny svoje smysly. Kromě chuti hodnotíme i její tvar a konzistenci stejně jako vůni, kterou vydává. Náš mozek pak dokáže jídlo lépe zpracovat a využít. Stejné je to i s čaji. Hořká vůně pelyňku spustí zvýšenou tvorbu trávicích šťáv ještě dříve, než se první doušek teplého nápoje dostane do žaludku.

 

Pokud je to možné, dejte vždy přednost bylinkovému čaji. Grešíkovy čaje devatero bylin jsou pečlivě namíchané z těch nejkvalitnějších bylinek. Během zimy a v předjarním období určitě oceníte třeba směs pro podporu Štíhlé linie nebo Vitakřemík pro dobré zdraví, kloubů, kostí, vlasů a nehtů.

 

Bylinné kapky pro každého

 

Bohužel ne každý člověk snese bylinky v neupraveném stavu, důsledkem bývá často podrážděný žaludek nebo pachuť v ústech. A během přestávky na oběd si také bylinkový čaj uvaříte jen stěží. Zdraví z přírody ale můžete využít i díky bylinným kapkám. Bylinné kapky podle původní receptury Valdemera Grešíka působí na všechny neduhy, které člověka trápí. Díky unikátní technologii výroby se vyznačují vysokou koncentrací účinných látek. Podpořte svou imunitu například kapkami z echinacey a vykročte do jara s chutí!

mug-219844_640

Bylinné čaje, tinktury a mnoho dalšího koupíte v e-shopu www.knihydobra.cz.

2 KOMENTÁŘE

  1. Známá mně také doporučovala právě abych si domů pořídila nějaké bylinky. Nejprve se mi nic kupovat nechtělo, neboť to také stojí peníze, že. Ale pak když jsem dostala tip na https://eshop.guaranaplus.cz tak jsem neodolala. Vlastně je to super do sebe cpát další látky pro podporu života.

  2. Já si užívám bylinné čaje pouze v případě, že je mám vyskládáné v krabičkách na čaj. A to jsem dokonce viděla hodně domácností, kde je měli jen tak poházené v jednom prostoru, to je dle mě stejně nehygienické jako je třeba pití piva z plechovek a nebo snad i plastových obalů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno