Roztrhané rukávy, dírky v oblečení, otřepené konce kalhot nebo potřeba zkrátit délku, zúžit či naopak rozšířit. To vše jsou úpravy, které hravě zvládnete doma. Jediné, co k tomu potřebujete je šicí stroj, který vám práci ulehčí a provede ji kvalitně. Šicí stroje prošly velkými změnami. I u vás doma najde využití coverlock nebo overlock! Který model si pořídit a proč?

 

Hlavní rozdíly mezi coverlocky a overlocky

Coverlocky a overlocky jsou speciální šicí stroje, které se od sebe významně liší funkcemi. Overlock je stroj, který umí perfektně začistit švy, čímž se nejvíce liší od klasického šicího stroje. Během chvilky dokáže overlock sestřihnout, sešít a začistit šev. Mohla byste se snažit sebevíce, ale ručně tak perfektní práci nikdy neodvedete. Overlock zvládne dokonalý šev na všech materiálech, včetně pletenin a strečových látek.

Coverlock je stroj, který umí šít speciálním krycím neboli prádlovým stehem. Je to steh, který se uplatňuje při zakončování oděvů. Typický je vzhledem – z lícní strany oděvu je vidět dvojitý nebo trojitý steh, zatímco na lícní straně jsou smyčky. Jedná se o velmi pevný steh. Nejvíce ho využijete při úpravě délek oděvů. Coverlock si poradí s běžnými i méně poddajnými látkami.

 

Jaké vybrat?

Špičkové coverlocky a overlocky nabízí značky Brother a Merrylock. Pro domácí použití je perfektní volbou čtyřnitný OVERLOCK M1034 BROTHER (šije i jako třínitný). Výhodou stroje je výsuvný šicí stolek. Díky němu je možné použít při šití volné rameno a mít tak více prostoru pro manipulaci s látkou. Předností stroje je také přehledné barevné značení navlékaných drah nití.

Pokud vás více zaujaly funkce coverlocku, doporučujeme model COVERLOCK MK 3040 MERRYLOCK. Jedná se o čtyřnitný pokrývací stroj, který zvládne jednojehlový, dvoujehlový i tříjehlový steh.

Tyto a další šicí stroje pro domácí i profesionální použití koupíte na eshop.brother-czech.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno