Zvažujete zvětšení prsou, ale nechce se vám „pod kudlu“, nebo se vám zrovna nezamlouvá představa silikonových implantátů? Existuje i další možnost, jak přifouknout objem, a to zvětšení prsou pomocí vlastního tuku.

Tato nová metoda je trefa do černého, jedná se totiž o záležitost „dva v jednom“. Díky ní v jistých partiích zhubnete, zatímco jiné svůj objem zvětší. Během zvětšení prsou tukem je totiž nejprve třeba výplňový materiál, čili tuk, na těle někde odebrat, aby ho poté lékař mohl aplikovat jinde.

V praxi to znamená, že třeba z bříška, zadečku či boků tuk plastický chirurg odsaje, a následně jím zvětší prsa. Nalákala vás tato metoda zvětšení prsou? Podstoupit ji můžete například na prestižní klinice estetické medicíny Brandeis Clinic.

Podívejte se na video o zvětšení prsou pomocí vlastního tuku:

Jak to probíhá?

Zákrok trvá asi tři hodiny. Zahájí jej klasická liposukce, kdy lékař z vybrané lokality odsaje tuk. Nepoužije pro tento účel však klasický přístroj na liposukci, ale speciální, který odebraný tuk připraví na transfer do poprsí.

Na klinice Brandeis Clinic využívají přístroje Adivive. Ten odstředivou silou v kombinaci s patentovaným filtračním systémem oddělí takzvaně zrno od plev, tedy tukové a kmenové buňky od nepotřebných tkání a odumřelých tukových buněk.

Obsah kmenových buněk je při zvětšení prsou tukem klíčový, jedině s nimi tělo tuk přijme a v poprsí ho zachová. Protože podporují vznik nových krevních cév, zajišťují kmenové buňky výživu tuku a jeho dobré uchycení v podkoží.

 

Téměř žádné jizvy

Když je tuk upravený, aplikuje jej lékař malými vpichy do poprsí. Právě injekční aplikace je u zvětšení prsou pomocí vlastního tuku velkou výhodou oproti zvětšení prsou silikonovými implantáty. Vpichy se během krátké doby zhojí, rekonvalescence netrvá dlouho, nemusíte nosit speciální kompresní prádlo a zůstanou vám pouze miniaturní, v podstatě neviditelné jizvy.

Prsa zvětšená vlastním tukem pak vypadají velmi přirozeně, a přirozeně působí i „na omak“. Jedinou nevýhodou oproti klasickým implantátům je, že tukem lze poprsí zvětšit maximálně o velikost a půl. Chcete-li tedy mít poprsí à la Dolly Buster, tukem toho bohužel nedocílíte, a nezbyde vám, než sáhnout po umělých materiálech.

Zákrok probíhá v celkové anestezii, nemusíte mít tedy obavy, že drobné vpichy, kterými lékař zvětšuje poprsí, ucítíte. Protože se operace neřadí k velmi náročným, již druhý den je pacient propuštěn z kliniky domů a rekonvalescence netrvá déle než dva týdny.

Pokud stále pochybujete, jaké zvětšení prsou je pro vás to nejvhodnější, domluvte si na klinice konzultaci s lékařem. Ten vám popíše možné metody a jejich pozitiva a negativa, průběh zákroků a pomůže vám s výběrem ideálního ošetření.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno