Při současných cenách si jen málokdo může dovolit kompletní rekonstrukci koupelny. Podle interiérových designérů ale ceny nemusí být důvodem pro odložení snů o pěkné koupelně na neurčito. Stačí se totiž zaměřit na věci, které je každý schopen zvládnout sám bez pomoci řemeslníků a bez velkých finančních nákladů. Zajímavě může vypadat rovněž místnost, která neprošla stavebními úpravami a vyměnit obklady a dlažbu, lze to totiž i jinak!

Vyměnit? Obnovit nebo nabarvit!

Staré, špinavé nebo dokonce popraskané obklady nebo dlažba? Zatímco většina volí celkovou výměnu za nové obkladačky, odborníci radí nechat prostor profesionálně vyčistit, případně se pustit do generálního úklidu svépomocí. Po precizním vyčištění totiž mnozí zjistí, že výměna vůbec není nutná, navíc obnovit špinavé nebo plesnivé spáry okolo čistých a lesklých obkladaček nestojí takřka nic. Existují také sety na opravu popraskaných obkladů nebo různé barvy a glazury, díky kterým lze dodat koupelně zcela nový náboj.

Baterie a sprchové sety za nové

A zatímco obklady nebo sanitární keramiku včetně vany se doporučuje opravit a vyleštit, u baterií a sprchových setů se naopak radí koupit nové. Hlavním důvodem je jejich zanesení nečistotami nebo přímo bakteriemi, které se nedají dokonale vyčistit. Navíc v současnosti existují modely, které přinášejí velké úspory vody a energií na ohřev pomocí termostatických hlavic, protože umožňují okamžité nastavení teploty vody. Nedochází ke kolísání teploty, kvůli kterému proteče během nastavování velký objem. Současně jsou sprchové sety vybaveny perlátory pro regulaci průtoku nebo samočistícími odvápňovacími systémy.

Hrátky s doplňky

Výměnou sprchového setu za výjimečný model se dosáhne jedinečného efektu, protože na sebe strhne pozornost všech návštěvníků této malé místnosti. Může se jednat například o typ sprchové sady Ferro Fiesta, která umožňuje dokonce nastavení výšky dešťové hlavice až do 206 centimetrů, současně vyniká elegantním provedením a rafinovanými detaily.

Pak už jen zbývá si pohrát s doplňky, jako jsou držáky na mýdlo, na zubní kartáčky nebo na toaletní papír, které dodají koupelně příjemný a útulný vzhled, obdobně jako koupelnový textil, svíčky nebo voňavé pot-pourri.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno