Nepodceňte vybavení ani péči

Důležité je se správně vybavit, jen tak si totiž cyklo výlet náležitě vychutnáte. Vezměme to pěkně „od podlahy“. První otázku, kterou byste si měli položit, zní: jaký typ kola pro zimní jízdu zvolit? Ideální je samozřejmě horské kolo, které je dobře odolné a hodí se obzvláště pro ty, kteří se nechtějí držet na vyjetých cestách, ale hodlají se pustit i do lesa nebo na pole. Pokud ho náležitě vybavíte, získáte i v obtížných podmínkách důležitý pocit jistoty. Nezapomeňte, že po vyjížďce je třeba dát kolo do pořádku, aby na něm sníh, mráz a sůl na silnicích nezanechaly stopy. Nechte ho tedy roztát, pak ho omyjte a naolejujte. Promazávejte hlavně součástky, které se při jízdě pohybují nejvíce – tedy především řetěz a ložiska.

 

V teple a bezpečí

Podcenit nesmíte ani kvalitní a teplé oblečení, navlékněte na sebe alespoň tři vrstvy. Na nohy obujte cyklistické tretry. Plánujete-li jezdit i v mrazu, pak se vám vyplatí investovat do těch zimních, protože jsou výrazně komfortnější. Vynikají lepšími izolačními vlastnostmi, odolávají vlhkosti, nízkým teplotám, větru i sněhu. Vaše nohy tak zůstanou v teple a vy se budete cítit dobře i v zimním nečase. Zvolíte-li tretry o půl čísla větší, pohodlně se do nich vejdou navíc i teplejší ponožky.

Nezapomínejte ani na rukavice, ruce jsou totiž vystaveny proudícímu vzduchu, a tak velmi snadno prochladnou – i v tomto případě proto upřednostněte ty speciální zateplené.

MG12016r

Co vám rozhodně nesmí chybět je cyklistická helma, v zimě se totiž díky sněhu a náledí zvyšuje riziko pádu, proto svou bezpečnost nepodceňujte.  Aby vás dostatečně ochránila, musí vám perfektně sedět. Přilby však v chladu zrovna dvakrát nezahřejí, neboť jsou vyráběny spíše pro použití v teplejším období, nezbývá tedy nic jiného než pod ně nasadit čepici, šátek z funkčního materiálu či kuklu, které zabrání omrznutí uší a ochrání vás před větrem. A pak už můžete směle vyrazit vstříc mrazivému dobrodružství!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno