Méně je více

Pamatujte hlavně na základní pravidlo, že méně znamená více. Jak rychle totiž děti rostou, tak rychle se mění jejich nároky, potřeby, ale také záliby. Vyvarujte se proto přílišného množství barev, dětský pokoj by sice měl být veselý, ale nemusí vypadat jako cirkusový stan. Výrazné barvy dokonce mohou vašeho potomka dráždit a učinit ho neklidnějším.

Zapomenout byste rovněž měli na dětské vzory, které se nejen brzy okoukají, ale dítěti začnou postupem času vadit nebo se za ně bude dokonce stydět. Přece jen v tomto životním období změny probíhají velice rychle. A vkus ratolesti je v těchto změnách zahrnut samozřejmě také. Pokud je přesto chcete do pokoje umístit, pak raději na závěsech nebo bytových dekoracích, které lze snadno vyměnit, ale u stěny a nábytek bude vhodnější volit spíše neutrální.

Bude pak stačit jen pár drobných změn a dětské království se snadno a rychle promění ve stylový studentský pokoj.

 studentsky-pokoj-mocha_4784_1-0fb657a8

Bezpečnost i pohodlí

Nábytek vybírejte spíše neutrálnější, volte takové kousky, které porostou s dítětem – vyhnete se tak dalším zbytečným výdajům.

Kvalitní psací stůl a nastavitelná židle mu pár let vydrží. Rozhodně nešetřete ani na pohodlné posteli, v této oblasti je dnes navíc opravdu z čeho vybírat. K dispozici jsou jednoduché i moderní patrové postele v mnoha variantách i barevných provedeních, které poskytnou nejen dostatek místa na spaní, ale i na zábavné hry.

Ze všeho nejdůležitější je pamatovat na bezpečnost vašich nejmilejších. Vybírejte proto kvalitní nábytek, u kterého nehrozí, že by způsobil zranění, nezapomínejte na chrániče rohů stolů, šatních skříní či dětských komod. U patrových postelí by neměly chybět mantinely.

Při zařizování myslete na to hlavní, a sice že jde o království vašich dětí, proto byste měli vzít v úvahu také jejich názor, obzvlášť ty starší k tomu mají jistě co říct. A i když to nebude zrovna podle vašeho vkusu, trávit svůj čas tady budou ony, proto záleží především na jejich pocitu.

1 komentář

  1. Dobrý den super díky za inspiraci a nápady. Teďka přes zimu nás to taky čeká zařizovat synovy 2,5roku dětský pokoj jen máme k dispozici místnost 2,5x 4,5m takže musíme nějak šetřit s místem už máme koupený koberec a vybranou dětskou postýlku tady https://www.aminabytek.cz/detsky-pokoj-postele/ a ještě jsme mu chtěli koupit nějakou truhlu a menší stolek. Tak kdyby jste měli někdo nějaký tip kde sehnat budu ráda. díky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno