Kvalita a bezpečí

Pokud přemýšlíte, že novorozenci pořídíte kolébku nebo koš, pečlivě to zvažte. Miminko totiž velmi rychle vyroste a brzy se začne plazit a rozkoukávat okolo. V kolébce však nebude mít dostatek místa a vy tak budete nuceni brzy koupit větší postýlku.

Zárukou bezpečí miminka je hlavně pevná konstrukce a absence ostrých hran a výčnělků. Nejčastěji se pro výrobu využívá tvrdé a odolné bukové či dubové dřevo, na kterém se netvoří třísky – což oceníte, když dítě začne vše okusovat. Před koupí si také všímejte nosnosti – zvláště pokud chcete, aby dítě postýlku využívalo co nejdéle. Na trhu se setkáte i s takovými, které mají nosnost pouhých 15 kilo, což zvládne velký jedlík brzy.

Aby miminko z postýlky nevypadlo nebo si nezaklínilo hlavičku, příčky by měly být od sebe nejvíce 5cm a také matrace do dětské postýlky by neměla být příliš vysoká, aby dítě nemohlo vypadnout.

 

Pohodlí jako v bavlnce

Miminka by měla spát až 16 hodin denně, ve spánku rostou a vyvíjí se, a proto je důležité, aby se cítila pohodlně. V tom pomůže vhodná matrace. Jak ale vybrat tu nejlepší matraci pro dítě? Vycházejte z vnitřních rozměrů lůžka, které jsou obvykle 120×60 nebo 140×70. Dětská matrace by měla být vzdušná, pružná, ale zároveň by měla poskytnout dostatečnou oporu nezpevněnému tělu miminka. Vhodné je také pořídit ochranný obal na matraci, který ji uchrání před nehodami.

confort-grey

Nepodceňujte ani lůžkoviny – polštář by měl být měkký a peřinka dost velká. Nezapomínejte také na to, že miminka se lépe cítí a rychleji usínají, když jsou pevně zabalená, ať už v šátku, peřině či povijanu. Cítí se tak v bezpečí, připomíná jim to dobu, když byla ještě u maminky v bříšku. Pokud chceme docílit toho, aby byl noční odpočinek pro miminka co nejklidnější, musíme se pokusit co nejvíce faktorů přiblížit tomu, abychom dítěti navodily ten samý pocit klidu a zajistili tak sobě i jemu noc plnou odpočinku a snů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno