Jestli plánujete výlet nebo dovolenou po Česku, určitě byste neměli opomenout Český ráj – jedno z nejkrásnějších míst, které tu v České republice vůbec máme. Navštívit by ho měl alespoň jednou každý, protože tohle místo rozhodně stojí za to vidět – a nudit se tu také určitě nebudete.

 

Pohádkový Český ráj

Snad všichni si vzpomeneme na pohádky jako Princ Bajaja, Nesmrtelná teta, Princ a Večernice nebo na jednu z našich nejlepších komedií Jak dostat tatínka do polepšovny – a nejen tyhle snímky vznikly právě převážně v Českém ráji a jeho okolí. Jeho doslova pohádkové prostředí přitahuje filmaře již dlouho – a není se čemu divit. Vás totiž přitáhne také.

Nejen nádherná příroda, úchvatná skalní města – Prachovské skály, Příhrazské skály nebo Hruboskalsko, ale také historické památky dělají Český ráj neuvěřitelně kouzelným místem. Každý si přijde na své, můžete se vydat na pěší túru, vyzkoušet zdejší cyklostezky a ani děti se tu nudit nebudou. Na to abyste stihli všechno vidět a prozkoumat, vám určitě jeden den stačit nebude.

 

Tady je Rumcajsovo

Po cestě určitě nezapomeňte navštívit i původně královské město Jičín, velmi dobře známé z pohádek o loupežníkovi Rumcajsovi a jeho rodince. Děti si mohou projít unikátní Rumcajsovu stezku plnou dobrodružství a milovníky památek jistě nadchne jičínský – valdštejnský zámek, který stojí přímo v centru města. Jičín je turisty velmi vyhledávané město, a dokonce je považován za jedno z nejkrásnějších měst v České republice – v roce 2016 dokonce vyhrál titul Historické město – a to stojí za to vidět.

 

A to ještě není všechno

Okolí Českého ráje nabízí mnoho – mimo jiné také malé městečko s rebelantskými zvony nebo město škodovky. Milovníci aut si jistě nenechají ujít prohlídku města Mladá Boleslav – sídlo české automobilky Škoda Auto.

Milovníci pověr a historických povídek se najdou v městečku Rovensko pod Troskami kde mají unikátní zvonici se zvony visícími obráceně srdcem vzhůru. Podle pověstí dokáže velký zvon ze zvonice splnit přání dívce, která udeří třikrát srdcem o zvon. Zvonice vznikla už v 16. století – jedna tradice hovoří, že je to na památku povstání z roku 1629 a druhá zase, že zvony takhle visí na husitský způsob.

Najděte si čas a udělejte si nezapomenutelný výlet po Českém ráji. Vrátit se sem určitě budete chtít ještě minimálně jednou – tohle místo si zamilujete na první pohled.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno