Pravidelné čištění koberců je nezbytné provádět alespoň 1x ročně, aby byla vaše domácnost zbavena roztočů a alergenů. Není ale čištění jako čištění. Existuje řada úklidových firem, které provádějí čištění koberců, ale nezaručí vám, že bude koberec zároveň i vydezinfikovaný.

Ať už jde o čištění suchými prášky, které se vysávají nebo o čištění mokrou cestou, tzv. extrakční metoda, nikdy nebude váš koberec hloubkově vydezinfikován. Navíc u čištění pomocí extraktoru se velmi často stává, že na koberci zůstávají tmavá a nevyčištěná místa.

Extraktor pracuje na principu vstříknutí čistícího prostředku do koberce a jeho rychlém odsátí do sběrné nádoby. Přestože voda ve sběrné nádobě bude špinavá, nemusí to znamenat, že je koberec důkladně vyčištěn. Problém je už v samotné technice čištění. Špína se sice rozpouští v chemickém roztoku, ten ale nemá potřebný čas zareagovat a nedostane se až do podsady koberce, protože se hned vysaje. A protože sací výkon extraktoru není dostačující, tak nevysaje všechnu vlhkost. Ta pak spolu s nečistotami v koberci zůstává. Čištění pomocí extraktoru tedy není 100 %.

Mnohem účinnější je mechanické kotoučové čištění koberců, které ale bývá o něco dražší. Jeho kvalita se však nedá srovnávat. Kotoučový stroj mechanicky zapraví chemický roztok do koberce. Rotačním pohybem kartáče se z roztoku stává aktivní pěna a dlouhé štětiny kartáče důkladně vyčešou všechny nečistoty, alergeny a roztoče na povrch koberce, kde jsou následně odsávány výkonným průmyslovým vysavačem. Velkou výhodou mechanického čištění je provzdušnění koberce a narovnání kobercových vláken ve vyšlapaných uličkách. Žádná jiná metoda vám koberec neoživí tak, jako strojové čištění kotoučovým strojem.

Pravidelným čištěním prodloužíte svému koberci životnost a stane se chloubou vašeho domova. Kotoučové čištění si můžete objednat u firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., která tuto službu provádí v Brně. Její zkušení zaměstnanci vám přijedou koberec vyčistit kamkoliv. Domů, do firmy, obchodu, hotelu nebo i do školky.

Mechanické čištění koberců do hloubky v Brně

Společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. v Brně doporučuje, aby si lidé nechávali pravidelně čistit koberce a rozhodně nepodcenili stupeň znečištění. Doporučení se z největší části vztahuje na ty, kteří mají své koberce v provozovnách s velkou frekvencí pohybu zákazníků nebo zaměstnanců, ale i na domácnosti.

Pokud se koberec nechá velmi silně znečistit, žádné úklidové firmě se ho již nepodaří vyčistit. Pravidelné strojové čištění prodlouží vašemu koberci jeho životnost, proto opravdu nezanedbejte stupeň znečištění.

Odstraňujeme nečistoty jak z malých, tak z koberců o velké rozloze. V tomto případě tedy pracujeme ve skupinkách. Cykly strojového čištění koberců v Brně jsou: servisní, které provádíme 1x – 2x za rok nebo jen jednorázové vyčištění.

02 Koberec trojbarevný

Úklidová firma A SERVIS čistí koberce pro celou řadu zákazníků, domácností i firem. Vyčistíme téměř jakýkoliv druh koberce. Strojové čištění koberců provádíme kotoučovým strojem, velmi účinnou čistící a dezinfekční chemií Bosch RTS a vysoce výkonným třímotorovým vysavačem. Za využití těchto tří pomocníků docílíme toho, že je koberec opravdu kvalitně vyčištěn a vydezinfikován. Je zbaven veškerých nežádoucích nečistot, špíny, roztočů, prachu atd.

Od té doby, co používáme tuto strojovou metodu čištění, nám odpadly nepříjemné reklamace a přibyli spokojení zákazníci. Dříve se nám stávalo, že se na koberci i po jeho úplném vyschnutí objevily fleky. To se stávalo hlavně při použití extrakční metody. Tuto metodu nabízí v dnešní době ještě mnoho konkurenčních firem. Je velmi levná, ale může způsobit poškození koberce a ještě větší znečištění. Při námi využívané strojové metodě čištění koberců se nic takového stát nemůže. Nepoužíváme žádné bělicí přípravky a ani zesvětlovače.

8 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den pane Trakl,

  Děkujeme na dotaz. Rozdíl je v tom, že extrakční, neboli mokrá metoda čištění je méně spolehlivá než metoda strojová. Princip extrakční metody spočívá v napuštění chemie do koberce a následném vysátí. Po extrakční metodě čištění mohou zůstávat na koberci fleky a zůstává dlouho mokrý.
  My koberce čistíme metodou strojovou. Do koberce napustíme chemii, vykartáčujeme kotoučovým čistícím strojem a vzniklou pěnu následně vysajeme turbo vysavačem. Tato metoda zabraňuje tvorbě fleků na koberci a koberce jsou ihned po vyčištění téměř suché. Můžeme se za tuto metodu zaručit a rozhodně ji doporučit.
  Pokud byste měl o čištění koberců nebo o jinou naší službu zájem, kontaktujte nás prosím na centrala@a-servislipka.cz

  S pozdravem a přáním pěkného dne,
  Romana Kupcová, A SERVIS LIPKA s.r.o.

 2. Jojo, souhlas. Tzv. extrakční metodu jsme vyzkoušeli na koberce v kancelářích u nás ve firmě, kde jsou koberce hodně vytížené a bylo to naprosté zklamání. Až strojové čištění koberců od této firmy byla správná volba. Koberce do hloubky vyčištěné, kanceláře provoněly, cena srovnatelná.

  • Dobrý den pane Dvořáku,

   jsme rádi, že jste byl s naší metodou čištění spokojen a doporučujete nás dál. Děkujeme a budeme se těšit na další spolupráci, tektokrát třeba při mytí oken, Brno.

   S pozdravem a přáním pěkného dne,
   Romana Kupcová, A SERVIS LIPKA s.r.o.

  • Nejen strojové čištění je top, ale firma samotná je velmi šikovná, potažmo její zaměstnanci! Měli jsme možnost se o tom již několikrát přesvědčit. Už bychom neměnili.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno