Letošní sezóna hub přinesla rekordní „úlovky“, díky ideálnímu vlhkému počasí, které houbám přálo. V tomto článku vám poradíme tipy na speciální kuchyňské nože, které vám mohou s následným očišťováním a zpracováním hub v teple vašeho domova. Vzhledem k často menším rozměrům hub jsou vhodnější kuchyňské nože s menší velikostí čepele, se kterou mají mnohem lepší manipulaci s takto menšími surovinami.

Jaké kuchyňské nože jsou vhodné na očišťování hub?

Ideální na očišťování hub od nečistot a jejich případné loupání jsou speciální loupací kuchyňské nože, které mají malou velikost čepele zpravidla o velikosti 3,5“ (oproti klasickým kuchyňským nožům s průměrnou velikostí 8“ jsou velmi malé). Výhoda loupacích nožů nespočívá pouze v jejich rozměrech, ale především ve speciálním zaobleném tvaru čepele. Se zaoblením a ostrostí jako břitva snadno odkrojíte nežádoucí spodek nožičky hub, aniž by nožička byla natržena a poškozena, jako se stává s nekvalitními noži. S loupacím nožem pohodlně oloupete i povrch klobouku houby, bez zbytečných ztrát samotné houby.

Jaké kuchyňské nože jsou vhodné na krájení menších hub?

Na krájení hub menších rozměrů jsou vhodné malé víceúčelové kuchyňské nože (označované též jako nože na ovoce a zeleninu) s průměrnou velikostí čepele 5,5“. Menší nůž umožňuje lepší manipulaci při krájení menších surovin. Při přidržování houby menších rozměrů v ruce ji snáze nakrájíte nežli velkým kuchyňským nožem, který by v tomto případě byl nemotorný. Tyto malé víceúčelové nože jsou vhodné pro krájení celých malých hub s nožičkou i kloboučkem na plátky pro zavařování.

Kde pořídit speciální kuchyňské nože na houby ostré jako břitva?

Výše zmíněné kuchyňské nože vyrábí tradiční výrobce kuchyňských nožů XinZuo v čínském městě nožů Yangjiang, ve kterém se nože vyrábí již celá staletí. Místní mistři nožíři si své umění předávají z generace na generaci. Pro kuchyňské nože XinZuo nemusíte cestovat až do Číny, protože pro Českou republiku má svůj tuzemský oficiální internetový obchod na adrese XinZuo.cz. Při nákupu na XinZuo.cz máte dopravu po ČR zdarma, možnost vrácení do 30 dní a prodlouženou 3letou záruku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno