Zvlášť u ledového čaje se nemusíte omezovat jen na klasiku, tedy čaj černý nebo zelený. Zkuste i jiné druhy, které jdou skvěle kombinovat s ovocem a experimentujte s různými chutěmi. Nebo nechte přípravu jen na dětech a uvidíte, jaký čaj vykouzlí.

Často opomíjený, ale přitom velmi chutný je rooibos neboli červený čaj. Svou barvu získává při fermetaci a sušení, tímto způsobem zpracování vynikne jeho medová chuť. Je silný a aromatický, neobsahuje kofein takže je pro děti velmi vhodný a dobře ladí s citrusy nebo jahodami, ale i s rybízem nebo sladkou vanilkou.

V létě stále oblíbenější bylinné čaje některé děti moc nemusí, protože je mají spojené se zimou a nemocí. Mnoho z nich však výborně chutná a se správnou kombinací ostatních surovin přesvědčíte k ochutnání dospělé i děti. V letních dnech pro základ ledového čaje zkuste osvěžující meduňkový, chladivý mátový nebo šalvějový. Bylinné čaje si skvěle rozumí s citrusy, medem a čerstvými bylinkami.

Domácí ledový čaj je na přípravu opravdu jednoduchý. Čaj uvařte podle návodu (rooibos vyžaduje delší louhování, bylinné jsou naopak na čas citlivé) a nechte vychladit. Do džbánu pak přidejte čerstvé ovoce nakrájené na malé kousky, ochutit pomůže med nebo cukr podle chuti, využít můžete i bylinky nebo zeleninu. Velmi osvěžující kombinace je salátová okurka nastrouhaná nahrubo do mátového čaje, ochucená citronem a lžičkou třtinového cukru. Zkoušejte různé kombinace ovoce a typů čajů. Široký výběr různých druhů čajů najdete na www.puritas.cz a kromě nich i mnoho dalších produktů pro chuť i zdraví. Užijte si léto s objevováním nových chutí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno