Pokouší-li se o vás atak chřipky nebo nachlazení, jediné, po čem toužíte, je okamžitá úleva. Ta však někdy nemusí přijít tak rychle, jak byste očekávali. To když v regálu, třeba pod dojmem televizní reklamy, sáhneme místo léku po běžném doplňku stravy.

 

I léky bez předpisu musí mít garantovou účinnost

Ne, nechceme je na tomto místě nijak hanit. I doplňky stravy mají v našich životech své místo, zejména v oblasti doplnění cenných látek, jichž se nám zejména v období nemoci tak často nedostává (během nachlazení jde především o vitamín C, podporující imunitu), léky bez předpisu  by nám však měly nabídnout ještě něco víc. Dokáží cílit přímo na příčinu obtíží nebo alespoň působit preventivně (předcházet zhoršení zdravotního stavu).

 

Jaká volně prodejná léčiva během zimy chtít?

Mezi nejžádanější sortiment v lékárnách se aktuálně řadí léky proti kašli, horečce a samozřejmě pak volně prodejná léčiva s kombinovaným účinkem, která potlačují všechny nežádoucí příznaky nemocí najednou. Nemusíte tak v ranním shonu přemýšlet o tom, zda jste užili tabletku pro lepší odkašlávání, teplotě či bolesti kloubů. Odpadá i hledání ideálních časových intervalů, doplnění vhodnými výživovými látkami (zejména vitamíny) nebo sledování možných kontraindikací mezi samostatně podávanými léčivy.

 

Volně prodejné léky v drogeriích nenajdete

Pamatujte si rovněž, že skutečně účinné prostředky pro akutní úlevu od obtíží vám smí prodat pouze farmaceut nebo prodejce vyhrazených léčiv. Nehledejte tedy pomoc v běžných obchodech, tady vám opravdové volně prodejné léky neprodají. Nabídnou jen volně dostupné doplňky stravy bez garantovaného účinku (schválení Ministerstvem zdravotnictví ČR poukazuje pouze na zdravotní nezávadnost, nikoli garanci očekávaných účinků). Pamatujte na to, až se chřipka zeptá – nebo ještě lépe už teď. Mít v domácí lékárničce účinnou paletu vhodných léků je totiž často k nezaplacení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno