Představy o dokonalém účesu, barvě vlasů či jejich střihu se hodně rozchází – každý z vás od své hřívy očekává něco jiného, přesto ale všichni toužíte po tom samém: krásně lesklých vlasech, které jsou vitální a září zdravím! Bohužel se až žalostně mnoho každodenně potýká s opakem – trápí je vlasy bez barvy i života, které mají co do kvality hodně daleko. Po přečtení dnešního článku zjistíte, že lesklé vlasy rozhodně nejsou jen výsadou modelek z reklam propagující šampóny či jiné vlasové přípravky. Poradíme vám, jak dosáhnout vytouženého vzhledu, neboť jisté pravidlo říká: lesklé vlasy = zdravé vlasy!

17937OGF

Kouzlo se skrývá ve správném mytí

Mytí vlasů znamená pro spoustu z vás neoblíbený, leč nutný rituál. Aniž byste si to uvědomovali, i správné mytí vlasů má svá pravidla, která jsou pro finální vzhled vaší hřívy klíčová. Úplně prvním a zároveň nejdůležitějším krokem, je výběr vlasové kosmetiky – šampónu, který má za úkolem vlasy šetrným způsobem vyčistit a dodat jim potřebnou hydrataci i kondicionéru, který se postará o obalení vlasu, v němž uzavře vláhu a ochrání ho před vnějšími vlivy. Důležité je i konečné proplachování vlasů, neboť nedostatečné vymytí šampónu či jiného vlasového přípravku bývá jednou z nejčastějších příčin matných vlasů, kterým chybí třpyt.

17669NWU

Foukání vlasů, aneb už žádné předklony!

A teď ruku na srdce – jakým způsobem si fénujete vlasy? Pokud se jako drtivá většina žen vlastnících delší hřívu mylně předkláníte, jen sami sobě škodíte. Obecně platí, že vlasy se mají foukat od kořínků ke konečkům – vaše hříva tak zůstane krásně hladká a plná lesku, po kterém tolik toužíte. Pozornost proto věnujte i vhodnému výběru fénu a to zvláště v případě, že jej používáte i několikrát do týdne. Trefou do černého jsou fény na vlasy, u kterých máte možnost regulovat si teplotu. Budete-li si vlasy foukat při příliš vysoké teplotě, zbytečně je poškodíte. Důležitá je i volba hřebenu, se kterým si vlasy nejen rozčesáváte, ale který používáte i k tvorbě účesu či fénování. Každý hřeben má svá pro a proti, vy byste měli volit takové, které vaše vlasy nezpřetrhají. Pro dokonalé foukání jeideální kulatý kartáč, který vás neochudí o lesk vaší hřívy.

17624YzI

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno