Důvodů ke změně zdravotní pojišťovny může být hned nespočetně. Péče vaší stávající nemusí být vyhovující či vás zaujaly takové bonusy, které ta vaše jednoduše nenabízí. V takovém případě není nic lehčího, než přejít tam, kde se o vaše zdraví bude pečovat důstojněji. Jak na to?

 

Změnit zdravotní pojišťovnu můžete pouze jednou do roka, a to vždy k 1. lednu následujícího kalendářního roku. Pokud se ovšem domníváte, že máte ještě spoustu času, nenechte se zmást. Přihlášku k vámi zvolené pojišťovně je potřeba podat nejpozději půl roku předem, tj. do 30. června. Je ovšem nabídka pojišťoven tak různorodá, aby bylo třeba ji měnit, a neposkytují náhodou všude to samé nebo alespoň dost podobné?

 

Jedno z hlavních kritérií, které by mělo hrát roli ve vašem rozhodování, jsou smluvní lékaři, se kterými pojišťovna spolupracuje. Je mezi nimi i ten váš? A jsou mezi nimi ve vašem bydlišti i odborní specialisté, které byste mohli potřebovat? Seznam lékařů najdete na webových stránkách pojišťovny nebo se můžete osobně poptat na kterékoli pobočce, nebo zavolat na infolinku. Obecně vzato je moudřejší hledat takovou pojišťovnu, která má celorepublikové pokrytí a která si díky svému dlouhodobému setrvání v ČR vytvořila rozsáhlou síť smluvních lékařů.

 

Dalším nezbytným faktorem jsou bonusy, které pojišťovna svým klientům poskytuje. Například Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, která je se svým více než miliónem a čtvrt klientů největší zaměstnaneckou pojišťovnou, pravidelně přichází se zajímavou a širokou nabídkou pro veškeré cílové skupiny. Nabízí například zdarma cestovní pojištění pro studující, ale taktéž programy pro rodiny nebo aktivní podporu zdravého životního stylu v rámci svého bravurního projektu Zdraví jako vášeň.

 

Pojištěncem se můžete stát kdykoli online na webových stránkách vámi vybrané pojišťovny či se jednoduše dostavte na jednu z poboček, kde vám zaměstnanci pojišťovny určitě rádi poradí. Pouze nezapomeňte na červnový termín, abyste následně nemuseli čekat o rok déle. Myslete také na to, že je rozhodně praktičtější, když je celá rodina zaregistrována u jedné zdravotní pojišťovny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno