Před koupí polštáře a přikrývky je dobré mít dostatečný přehled o nabídce, abyste mohli vybrat ten nejvhodnější produkt právě pro vás. Na co se tedy při výběru zaměřit?

V první řadě si všímejte použitých materiálů a způsobu zpracování. Produkty vyráběné s důrazem na kvalitu a funkčnost bývají sice zpravidla dražší, ale mají výrazně delší životnost a jsou na výběr ve více variantách, tak aby vyhovovaly každému.

Polštář i přikrývka by měly být na dotek příjemné, hebké, s dobrým odvodem vlhkosti a prodyšností. U přikrývek je stěžejní jejich splývavost a lehkost, u polštářů pak hlavně stálost objemu a nesléhavost. Velikou výhodou je i možnost regulace náplně uvnitř polštáře a praní samostatně každé části zvlášť. Nejčastěji používaným materiálem je zpravidla bavlna. Ložní souprava Organic má povrch z biobavlny, což je čistá, přírodní bavlna bez chemických přísad a pesticidů. Biobavlna je měkčí než klasická bavlna a je velmi šetrná k pokožce.

Ložní soupravy se zpravidla dělí podle hřejivosti. V nabídce je letní verze, středně hřejivá – použitelná celoročně, a vysoce hřejivá, vhodná na zimní měsíce.

Egoist 04

Zvláštní kategorií jsou pak soupravy vyvařovací, které ocení zejména alergici, a soupravy dětské.

Letní přikrývku poznáte na první pohled podle tloušťky. Je velmi tenká, lehká a materiál je přizpůsoben k výbornému odvodu vlhkosti a potu. Tyto ložní soupravy se hodí i do teplých panelákových bytů, kde poslouží po celý rok.

Nejvyhledávanější kategorií jsou potom univerzální polštáře a přikrývky se střední hřejivostí. Přikrývky jsou již vyšší a dovedou i v zimě dostatečně zahřát.

Soupravy s vysokou hřejivostí se hodí do chladných pokojů a pro skutečné zmrzlíky. Jedná se o vysoké přikrývky, proto se většina lidí obává i jejich tíhy. Již dávno ale nejde o těžké duchny, pod kterými spávaly naše babičky. Přesvědčí vás o tom například ložní souprava Egoist s vysokou hřejivostí, která na první pohled překvapí svou lehkostí, vzdušností a načechraností. Extra jemná saténová povrchová tkanina perkál přímo láká k zachumlání.

Pokud patříte mezi alergiky, nebo máte zvýšené nároky na hygienu lůžka, volte ložní soupravy vyvařovací. Prát je můžete až na 95 stupňů, čímž spolehlivě zahubíte roztoče a bakterie. Přikrývka San Origin je tomuto speciálně uzpůsobena a má zvýšenou odolnost proti opotřebení. Náročnému zatížení během praní za vysokých teplot odpovídá i její konstrukce. Pevné prošití fixuje náplň po celé ploše a prodlužuje tak její životnost a tvarovou stálost.

Na závěr malý tip: Kvalitní ložní soupravy se prodávají samostatně a je tedy možné volit jiné vlastnosti polštáře a přikrývky. Není tedy problém si pořídit nadýchaný vysoce hřejivý polštář a k tomu lehoučkou letní přikrývku. Hlavní je najít vhodnou kombinaci pro vaše individuální potřeby.

Kompletní nabídka: http://www.loznice.cz/

Polstar detail 2

 

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno